wtorek, 17 lutego 2015

Diadem - Piękny wygląd, piękna idea - Inicjatywna 2H

Cześć :) W czasach, w których ludzie nastawieni są jedynie na wielki zysk, rzadko zdarza się, by ktoś w pogoni za pieniądzem, pamiętał jeszcze o innych. Rzadko, ale... W tym przypadku się zdarzyło. Bardzo ujęła mnie akcja prowadzona przez Diadem Cosmetics i równie chętnie stałam się częścią tego projektu. Chciałabym, aby jak najwięcej osób dowiedziało się o tej akcji, bo jej cel jest naprawdę szczytny.

Kupując kosmetyki Diadem, Szafir i Caroline's Rose dbasz nie tylko o swój wygląd - dzięki stworzonej inicjatywie 2H walczysz także o poprawę sytuacji kobiet w najbiedniejszych regionach świata. Co roku w Indiach tysiące dziewczynek jest porzucanych wyłącznie ze względu na swoją płeć. W wyniku tego zjawiska co roku traci życie około 400 000 dziewczynek, a na każdy 1000 chłopców przypada jedynie 868 dziewczynek.
Program 
 W Diadem Cosmetics panuje przekonanie, że można to zmienić. Dzięki klientkom i współpracy z organizacjami non-profit na całym świecie można stworzyć 2H - inicjatywę, która walczy nie tylko ze skutkami, ale także z przyczynami zjawiska preferencji płci.

Wieloletnie doświadczenie naszych partnerów pozwoliło nam znaleźć najbardziej efektywny sposób walki z tym problemem - edukację kobiet. Decyzja o porzuceniu lub pozbawieniu życia swojego dziecka nie jest czymś naturalnym i często jest wynikiem nacisków społeczności lokalnej i brakiem szans na ekonomiczną niezależność kobiety.
Program 
Program warsztatowy ma za zadanie zwalczać prawdziwą przyczynę porzucania noworodków płci żeńskiej - postrzeganie dziecka jako kosztowy ciężar, na którego nie każdego stać. Dzięki lekcjom krawiectwa, fryzjerstwa, czy makijażu, kobiety będą miały szansę uzyskać niezależność finansową i podejmować świadome, mądre decyzje.


Od rozpoczęcia inicjatywy 2H firma Diadem Cosmetics zdołała sfinansować już 24 306 godzin edukacji 
 http://diadem.com.pl/templates/media/images/hcount.png
Jak pomóc?
Każdy sprzedany produkt Diadem Cosmetics pozwala zapewnić 2 godziny edukacji - jedną szkolną, ogólnoedukacyjną oraz drugą- warsztatową, pozwalającą kobiecie nabyć umiejętności zawodowe, takie jak wykonywanie makijażu, fryzjerstwo czy krawiectwo, które zapewnią jej start na drodze do ekonomicznej niezależności kobiety, a w konsekwencji do mądrych i niezależnych decyzji. 
Jak to działa?

Wszystko zaczyna się od zakupu kosmetyków. Kiedy otrzymujemy zamówienie, wspólnie z naszymi partnerami pracujemy nad organizacją edukacji i szkoleń, aby obietnica 2H została spełniona.  Na koniec każdego miesiąca podliczamy liczbę sprzedanych kosmetyków i przekazujemy miesięczną darowiznę przeznaczoną na finansowanie edukacji przez naszych partnerów - organizacje non-profit w krajach Trzeciego Świata. Nasi partnerzy we współpracy z nami organizują edukację szkolną porzuconych przez matki dziewczynek oraz warsztaty zawodowe dla kobiet w ciężkiej sytuacji życiowej. Dziewczynki rozwijają ciekawość świata i pewność siebie - po szkole średniej idą na studia lub rozpoczynają pracę. Kobiety biorące udział w szkoleniach zawodowych często zakładają własne firmy usługowe i inspirują swoje otoczenie do walki o ekonomiczną niezależność. Dzięki 2H kobiety doceniają siłę edukacji. Mamy nadzieję, że to przyniesie owoce kiedy zdecydują się inwestować w edukację własnych dzieci.


 2H

 Kupując kosmetyki możecie walczyć nie tylko o swój codzienny ładny wygląd, ale także życie innych kobiet, tych dorosłych jak i tych małych i bezbronnych, które nie mają takich warunków i szans na rozwój jak my. Żyjemy na tym samym świecie, jednak dzieli nas ogromna przepaść, którą możemy zmniejszyć, robiąc nawet coś tak błahego jak zakupy dla samej siebie. Dlatego proszę Was o zastanowienie się nad całą akcją i wsparcie jej. Jeżeli nie zakupami, to słowem, bo uważam, że na świecie nie ma nic lepszego, niż możliwość niesienia pomocy ludziom, którzy bardzo tego potrzebują.


Gdybyście chcieli dowiedzieć się więcej na temat akcji, poczytać referencje osób, którym firma pomogła, to zapraszam na stronę DIADEM COSMETICS.


Pozdrawiam,
Natalia


24 komentarze

 1. świetna akcja byle takich więcej:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Na pewno poczytam na temat akcji więcej bo mnie ciekawi ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna inicjatywa :)
  Szkoda, że nie wszyscy mają możliwość edukacji.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna akcja ;)
  zapraszam do mnie, jeśli spodoba Ci się mój blog zaobserwuj, na pewno się odwdzięczę ;)
  http://xblueberrysfashionx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Słyszałam o tej akcji, jestem na TAK :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Pozostaje tylko wierzyć, że to wszystko naprawdę przyniesie wiele dobrego i działa to tak jak piszą ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetna akcja oby jak najwięcej takich :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Super akcja !! oby więcej takich :)
  Ps. rewanżuje się ;) pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 9. fajna sprawa, ciekawa jestem czy rzeczywiście da to coś tym kobietą czy raczej to akcja marketingowa :D

  http://jzabawa11.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetna inicjatywa, ale ja akurat totalnie bez kasy :(

  OdpowiedzUsuń
 11. Ta akcja jest naprawdę świetna.. ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ogromnie spodobała mi się ich akcja! Mam nadzieję, że inne marki zainspirują się ich pomysłem :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Ostatnio wiele blogów pisze o tej akcji :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Świetna akcja, jak dobrze że są ludzie którzy chcą pomagać,

  OdpowiedzUsuń
 15. piękna inicjatywa! fajnie, że o niej napisałaś, bo jeszcze o tym nie słyszałam.

  OdpowiedzUsuń
 16. Anonimowy19:50:00

  Bardzo mądre podejście do sprawy. Zamiast krytykować, pomagać :)
  Miło, że ktoś jeszcze widzi coś poza czubkiem swojego nosa :)

  OdpowiedzUsuń
 17. bardzo szczytna akcja!

  OdpowiedzUsuń
 18. Wielki szacunek dla tych co pomagają, bezinteresownie.
  Pozdrawiam cieplutko ☺

  OdpowiedzUsuń
 19. świetna akcja! oby więcej było takich ludzi którzy chcą nieść pomoc innym

  OdpowiedzUsuń

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...