niedziela, 7 czerwca 2015

Kuchnia moich marzeń

Dzisiejszy post będzie dotyczył takiego pomieszczenia jakim jest kuchnia. Od wielu lat mam "kompleks kuchni", ponieważ moja jest tak specyficznie zrobiona i dodatkowo mała, że przygotowując świąteczne wypieki czy po prostu gotując, ciężko nam z mamą w niej współpracować. Chciałabym zaprezentować Wam kilka pięknych kuchni i rzeczy, które na jej urodę się składają.

Zakochałam się w ścianach pokrytych farba tablicową. Nie przekonują mnie one w innych miejscach, kuchnia wydaje się być idealnym miejscem na taki dodatek - fajnie podczas gotowania zapisać coś, co trzeba kupić w najbliższym czasie, na ścianie. Takie jest właśnie moje marzenie jeżeli chodzi o ściany.

Kuchnia musi być przestronna i mieć wyspę. Wyspa jest bardzo przydatna i już nie raz przekonałam się o tym, pomagając komuś w kuchni. Po pierwsze, to dodatkowe wolne miejsce, a wiadomo, że każdy centymetr blatu w ferworze świątecznych przygotowań zawsze się przyda. Po drugie - bajecznie to wygląda!

 Aby kuchnia otrzymała miano idealnej, musi spełniać kolejny warunek. Kuchnia musi być połączona z jadalnią. Jest to niewątpliwie bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ bardzo szybko możemy nakryć do stołu, bo wszystko jest w zasięgu ręki. Nie musimy daleko chodzić serwując potrawy gościom czy rodzinie - według mnie świetne rozwiązanie.

 urzadzamy.pl

A czymże byłaby kuchnia bez dodatków. To one zawsze sprawiają, że każde miejsce nabiera charakteru, staje się piękne i indywidualne. Dlatego jeżeli chodzi o dodatki do kuchni, one też zawsze się sprawdzają. Ogólnie są stosunkowo niedrogie, szczególnie gdy wybierzemy się po nie do takiego sklepu jak np. Pepco. Czasem można tam dorwać naprawdę fajne perełki za niewielką cenę - ale pewnie to wiecie.W jednym, wielkim skrócie. Aby kuchnia była moją wymarzoną, musi spełniać kilka kryteriów. Musi być połączona z jadalnią, mieć wyspę, ścianę pokrytą farbą tablicową i mieć mnóstwo dodatków. Mam nadzieję, że kiedyś, a być może nawet w niedalekiej przyszłości, uda mi się zaaranżować tak moją kuchnię, by posiadała te wszystkie kryteria.


A jaka kuchnia byłaby Twoją wymarzoną?


22 komentarze

 1. Moja wymarzona kuchnia to zdecydowanie biała, w stylu angielskim :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ojej! Piękna jest taka kuchnia, chciałabym taką :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Marzy mi się kuchnia nowoczesna- jak na Twoich fotkach ale do tego trzeba mieć fundusze :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Podoba mi sie to bardzo !

  OdpowiedzUsuń
 5. Nasza kuchnia też jest malutka i jak coś pieczemy to najlepiej by było gdyby nikt inny się w niej nie pojawiał bo zwyczajnie przeszkadza :P Marzy nam się taka wszechstronna , duża kuchnia :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Mi też podobają się kuchnie w takim klimacie. Farba tablicowa, to ciekawe rozwiązania. Ja jednak chciałabym na jednej ze ścian w kuchni czysto ceglane wykończenie. Takie marzenie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam już swoją wymarzoną kuchnię ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. W mojej wymarzonej kuchni też koniecznie musi być wyspa, no świetnie wygląda o i jest bardzo praktyczne. Sama jeszcze nie wiem w jakim dokładnie stylu bym ją chciała, o ile na inne pomieszczenia mam już plan w głowie i swoje marzenia, tak kuchnia ciągle mi się zmienia, ale wyspa musi być! :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Moja wymarzona kuchnia na pewno ma być nowoczesna i ładnie podświetlona :) Niestety mam trochę mało miejsca, ale może kiedyś da radę choć trochę wprowadzić taki plan w życie :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Mi marzy się również kuchnia wyspą kuchenną, ale w ciemnych kolorach, typu wiśnia z czernią :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Mam kuchnię połączoną z jadalnią i dodatkowo jest spora, ale i tak przy przygotowywaniu imprezy brakuje miejsca :P
  farba tablicowa to musi być super sprawa - i dodatkowo można cały czas zmieniać jej wygląd :)

  OdpowiedzUsuń
 12. ja tam jestem zadowolona z tego co mam, może tylko większy blat:)

  OdpowiedzUsuń
 13. Piękne te kuchnie z inspiracji, mi też marzy się nowa kuchnia, taka wymarzona choć jest malutka :) a właściwie mam tylko aneks.

  OdpowiedzUsuń
 14. mi sie zawsze podobaja dodatki z ikei do kuchni:)

  OdpowiedzUsuń
 15. Mi się bardzo podoba ta farba ala "tablica" :P

  OdpowiedzUsuń
 16. Fajna sprawa z tą tablicową ścianą :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Anonimowy22:31:00

  Z każdym punktem się zgadzam :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Bardzo mi się podoba! :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Podobają mi się wyspy w kuchni ale by taką zrobić trzeba mieć dużą kuchnie więc u mnie nie da rady, ściana z farbą tablicową fajna ale nie na całości

  OdpowiedzUsuń
 20. ja marzę o nowoczesnej i minimalistycznej kuchni w bieli i szarościach, z czarnymi akcentami. nie wykluczam wysokiego połysku . cudownie byłoby mieć wyspę.

  OdpowiedzUsuń
 21. Oo ta tablicowa farba świetnie wygląda w kuchni :D

  OdpowiedzUsuń
 22. Ehh ja nawet nie wiem czy powinnam marzyć, moja kuchnia jest taka mała, że jak są 2 osoby w niej, to już tłok :)

  OdpowiedzUsuń

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...