piątek, 7 sierpnia 2015

Aranżacja ogrodu

Cześć. Ogród/podwórko w moim domu jest bardzo ważną częścią naszej posiadłości, ponieważ w wakacyjne dni to tam najczęściej spędzamy czas. Moja mama, zapalona ogrodniczka z zamiłowania dba, by wszystko było jak najpiękniejsze i świetnie jej to wychodzi. Moje podwórko z każdej strony porośnięte jest iglakami, a wszędzie gdzie się da rosną kwiaty - przeważnie w donicach, dlatego latem jest u nas naprawdę pięknie. W kąciku znajduje się także małe wodne oczko, które także porośnięte jest różną roślinnością. Wiele osób w mojej miejscowości w ogóle nie zwraca uwagi na aranżację ogrodu, a ja uważam, że jest to równie ważne, jak aranżacja domu. Nie każdy ma podwórko, ale fajnie urządzić można nawet balkon. Przygotowałam kilka ogrodowych inspiracji. Mnie jak zwykle najbardziej zauroczyły meble z palet.

Ważnym elementem w ogrodzie jest zadaszenie. Możliwość schronienia się przed deszczem w chwili grillowania jest nieoceniona. U mnie przed domem jest zadaszona przestrzeń. Później wielka parasol i w taki oto sposób chronimy się przed opadami i słońcem. Jeżeli ktoś z Was planuje zorganizować na swoim podwórku jakieś zadaszenie może skorzystać z https://www.metal-gum.com/zadaszenie-tarasow. Fachowcy na pewno odpowiednio się tym zajmą jeżeli wy nie możecie lub nie macie na to czasu. 

Macie ogród? Staracie się go odpowiednio zaaranżować?


15 komentarzy

 1. Cudowne ogrody, marzy mi się jeden z nich :)

  OdpowiedzUsuń
 2. magia! :) mi się bardzo podobają meble robione z palet ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam ogródek, ale że jako to wynajmowany dom i na zime bedzie przeprowadzka, to siee nie wczuwam za bardzo w jego wystrój;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przepiękne te fotki:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Niestety ja mieszkam w bloku, ale ostatnio miałam okazję raczyć się w łóżku które postawione jest właśnie w ogrodzie, cudowna sprawa. Te aranżacje, które przedstawiłaś są bajeczne. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. zazdroszczę Ci takiej "swojej" przestrzeni :) a jakie zdjęcie można robić na takim tle w ogrodzie :D ach... marzenie ! :D mi zostają kwiatki na parapecie :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Cudne zdjęcia, marzy mi się taki ogród :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam ogródek i marzy mi się w nim wodne oczko :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. W takich ogrodach to można spokojnie odpoczywać i czuć się mega komfortowo :)

  OdpowiedzUsuń
 10. A ja mieszkam w bloku i nie mam takiej możliwości :(

  OdpowiedzUsuń
 11. Zdjęcia są przepiękne :-). Do przeczytania Twojego postu trzymałam się zdania, że jak w końcu zarobimy sobie z chłopakiem wystarczającą ilość pieniędzy i będziemy się budować to nie będzie ani ogrodu, ani niczego takiego, zwykły podwórek. Ale w tym momencie całkowicie zmieniłam zdanie :-)

  OdpowiedzUsuń
 12. Świetne propozycje :D !

  OdpowiedzUsuń
 13. Przepiękne inspiracje :)

  OdpowiedzUsuń
 14. ja niestety nie mam ogrodu :( ale palety są mega ;)

  OdpowiedzUsuń

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...