poniedziałek, 10 sierpnia 2015

Ogrodowe inspiracje cz.2

Cześć. Przygotowałam kolejny post z inspiracjami, po raz drugi ogrodowymi. Lato jest czasem, w którym rzadko kto siedzi w domu, więc miło jest siedzieć w ładnej scenerii. Poniższe inspiracje będą nawiązywały do różnych rzeczy, które mogą stać w ogrodzie, które można tam zbudować/postawić.

Pierwsze skojarzenie jakie przychodzi mi na myśl, gdy pada hasło "ogród" to przede wszystkim kwiaty - przynajmniej dla mnie. Warto mieć ich jak najwięcej, bo dzięki nim jest pięknie, kolorowo i pachnąco. Od razu lepiej wypoczywa się w w miejscach, w których znajdziemy dużo kwiatów.


Poza typowym posadzeniem kwiatów w ziemi, fajnie byłoby wygospodarować im ciekawe miejsce na podwórku lub wsadzić je do nietypowych przedmiotów. Bardzo urzekła mnie inspiracja z poniższego zdjęcia, pierwszego od lewej strony. Wygląda to po prostu uroczo!Woda mnie uspokaja, pozwala mi się odprężyć i to chyba dlatego tak uwielbiam rzeki, jeziora i morza. Przebywanie w takich miejscach, chociażby na chwilę działa na mnie bardzo pozytywnie i ładuje moje akumulatory do maksimum. Kiedyś miałam na podwórku mały wodospad, teraz jest jedynie w mojej pamięci, ale to miłe wspomnienia.

  Kostka brukowa/granitowa, to moim zdaniem nieodłączny punkt każdego podwórka. Oczywiście, przyjemnie jest chodzić po trawie, ale o różnych porach roku, to podłoże jest inne. Jesienią są kałuże, przy dużych opadach woda stoi i ciężko przejść nie mocząc butów. Wyłożenie ładnejdróżki wydaje się być świetną opcją. Firma http://www.granit-kostrza.pl/ zajmuje się wydobywaniem i obróbką granitu, a poza tym jest producentem różnego rodzaju kostek granitowych, płyt czy kamieni. Jestem absolutną przeciwniczką "betonowych" podwórek, a znam takie, które całkowicie wyłożone są kostką, jednak niewielki akcent, w postaci drogi prowadzącej do domu, prezentuje się naprawdę bardzo godnie i reprezentacyjnie. Sami możecie to zobaczyć na poniższych inspiracjach.


Oświetlenie to kolejny ważny punkt. Za dnia jest zbędne, ale latem przesiadujemy w ogrodzie nie tylko wtedy kiedy świeci słońce. Poniższe piękne lampiony sprawiają, że ogród jest na pewno dużo bardziej klimatyczny i przede wszystkim romantyczny.


Huśtawka wydaje się być świetnym pomysłem, jeżeli mamy dzieci, ale nie tylko. Ja nie wyobrażam sobie, by na moim podwórku jej zabrakło. Nie jest to huśtawka, na której można się bujać jak na placu zabaw, a taka, która pomieści kilka osób i można się na niej bujać dla relaksu. To bardzo fajna sprawa. Czasem lubię się na nią położyć i bujać się patrząc w niebo i układając różne rzeczy z chmur. Na poniższej inspiracji widzimy także huśtawkę z palety budowlanej - kolejne jej rewelacyjne wykorzystanie!


Bez jakich elementów nie wyobrażacie sobie swojego ogrodu?

19 komentarzy

 1. Te modyfikacje żołędzi to jest hit dzisiejszego dnia *.*

  OdpowiedzUsuń
 2. A jeszcze zapomniałam się wypowiedzieć na temat podłoża :D Ja wolę utwardzone podłoże np. właśnie kostkę, bo łatwiej uniknąć bliskiego kontaktu stada mrówek i tym podobnych dziwadeł :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne inspiracje, uwielbiam takie oglądać ;))

  OdpowiedzUsuń
 4. cudowne <3


  _____________________
  fashion-blog
  www.justynapolska.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Jakie piękne zdjęcia. Naprawdę inspirują!

  OdpowiedzUsuń
 6. Odpowiedzi
  1. Każdy ma inne poczucie estetyki ;) Jedni wolą betony, inni coś co powyżej - o gustach się nie dyskutuje :D

   Usuń
 7. Ogrodu niestety nie mam. Tylko taras, ale mam na nim lampiony i kwiaty ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. piękne :) a ten korzeń z kwiatami i ta beczka to mi się marzy u mnie w ogrodzie :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Uwielbiam takie inspiracje, świetne są

  OdpowiedzUsuń
 10. Ostatnia huśtawka jest fenomenalna :)

  OdpowiedzUsuń
 11. piękne! chyba każda z nas chciałaby mieć, któryś z tych elementów we własnym ogrodzie.

  OdpowiedzUsuń
 12. Wodospady wpadły mi w oko :-)

  OdpowiedzUsuń
 13. Taki kwietnik w pniu bardzo mi się podoba :]

  OdpowiedzUsuń
 14. cuda ;)) gdybym miała ogród to też miałabym w nim pełno kwiatków ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. Uwielbiam, jak w ogrodzie jest wieczorem ładne oświetlenie :) a taką wieloosobową huśtawkę mam u siebie w ogrodzie :)

  OdpowiedzUsuń
 16. wspaniałe pomysły

  OdpowiedzUsuń

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...