środa, 9 września 2015

Aranżacja przedsionka - inspiracje

Poszukiwanie tych inspiracji zajęło mi bardzo dużo czasu, ponieważ nie za bardzo wiedziałam jak nazwać pomieszczenie, które jest u nas obecnie w fazie remontu. Pokazywałam je na Instagramie, ma w zasadzie kształt kwadratu, więc nie jest to za bardzo korytarz, bo ten jest zaraz po tym pomieszczeniu - ganek to też nie jest, więc co tak naprawdę? Po poradę udałam się do taty, który szybko udzielił mi odpowiedzi. Pomieszczenie, które remontujemy, to fachowo przedsionek. Oczywiście znam to słowo, ale wydawało mi się, że jest to jakaś przestarzała forma innego nazewnictwa. Po wpisaniu tego hasła (ang. vestibule) na Pinterest, moim oczom ukazały się piękne inspiracje, które były tymi, których szukałam. Nie pozostało mi nic innego, jak tylko je Wam pokazać. Przestrzeń jaką mam do zagospodarowania, to ok. 6m2, ni to dużo, ni to mało. W idealnym przedsionku musi znaleźć się szafa, by pomieścić nasze wszystkie wierzchnie sezonowe nakrycia. Wspólnie z mamą wymyśliłyśmy, że będzie to szafa przesuwna, na naszą całą, 2,5 m ścianę. Fajne, duże szafy znalazłam na stronie http://meblohand.eu/. Przydałoby się, aby było na niej lustro - gdzieś trzeba się przejrzeć. Mile widziane także jakieś miejsce, w którym można usiąść - np. do zakładania butów oraz jakiś wieszak, do zawieszenia kurtek i mała szafka na buty, w których chodzi się najczęściej.

Powyższe inspiracje bardzo mi się podobają i gdybym tylko miała tak wiele możliwości, jak na niektórych z nich, na pewno mogłabym szaleć do woli. A tak na 3 ścianach drzwi + okno, a na jedynek wolnej będzie duża szafa. Do tego jakieś dodatki.
A Wy jak zaaranżowałyście swój przedsionek, o ile taki posiadacie? Poszukuję jeszcze więcej inspiracji!

13 komentarzy

 1. Ja mam korytarz, nie przedsionek:D

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja mam najpierw przedsionek, a potem korytarz :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja mam przedpokój :D I cały zajmuje wielka szafa na ubrania, buty i sprzęt domowy ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam takie inspiracje! zawsze można coś fajnego podpatrzeć i zrobić u siebie :-)! , Buziaki

  http://nataliazarzycka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Genialne pomysly, podoba mi sie taka szafa z siedzeniem i poduszkami! :)

  Pearl in Fashion

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny jest ten pomysł ze skrzynkami wiszącymi na buty. Ja zawsze marzyłam o takim miejscu gdzie mogłabym usiąść i swobodnie ubrać buty :)

  Zapraszam na rozdanie :)
  I am Journalist

  OdpowiedzUsuń
 7. Też myślałam, że przedsionek to starodawna nazwa :D A ganek to podobno wiatrołap :D

  Ta półka z butami z ostatniego zdj *.*

  OdpowiedzUsuń
 8. Cudowne inspiracje :) Bardzo mi się podobają.

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetne inspiracje! Większość mi się podoba :)

  OdpowiedzUsuń
 10. pięęękne :D podoba mi się każda Twoja inspiracja

  OdpowiedzUsuń
 11. uwielbiam Twoje cudowne inspiracje. piękne !

  OdpowiedzUsuń
 12. oj, te sofki są cudne! :) niestety nie mam przedsionka w mieszkaniu :( a jedynie przedpokój, który mieści jedynie szafę :D

  OdpowiedzUsuń

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...