wtorek, 24 listopada 2015

Łazienkowe inspiracje

Gdybym miała wymienić cechy łazienki idealnej, to na dobrą sprawę, ciężko byłoby mi opisać ją na obecną chwilę. Kiedy przeglądam różnego rodzaju inspiracje, dostrzegam jak mój gust jest bardzo rozbieżny. W przyszłości ciężko będzie mi się na cokolwiek decydować. Mimo wszystko są rzeczy stałe, które się u mnie nie zmieniają. Obecnie jestem posiadaczką maluśkiej łazienki z prysznicem, a w przyszłości wiem, że chciałabym, aby była zdecydowanie większa.

 Jednym z ważniejszych, moim zdaniem, punktem powinna być organizacja łazienki. Ogólnie jest to pomieszczenie, w którym przebywamy stosunkowo najkrócej, aczkolwiek bardzo często, dlatego odpowiednie umiejscowienie wszystkich potrzebnych rzeczy powinno być czystą przyjemnością i tym samym wygodą dla nas. Kiedy panuje ład i porządek od razu jest milej.
 Dobre oświetlenie kluczem do idealnej łazienki. Obecnie jest tyle rodzajów oświetlenie, że aż boli głowa. Można zainstalować gdzieniegdzie  ledowe pasy, podświetlenie listwowe, może plafon, jeżeli łazienka jest niska, albo długie piękne kule jeżeli mamy pole do popisu. Ważne jest by w łazience było bardzo jasno, kiedy potrzebujemy przygotować się do wyjścia, ale i tez nieco ciemniej, kiedy po prostu mamy ochotę się odprężyć. Wbrew pozorom odprężyć się wcale nie jest tak łatwo. Moja łazienka jest bardzo mała, więc po wyjściu z prysznica jest nieprzyjemnie zimno. Mamy grzejnik, ale widocznie nie jest on wystarczający, by ogrzać nawet tak małe pomieszczenie jak nasze, dlatego tanie grzejniki łazienkowe przydałyby mi się. Żałujemy, że kiedy remontowaliśmy łazienkę nie zrobiliśmy ogrzewania podłogowego, wtedy na pewno byłoby o niego lepiej. Ale remont był dość dawno i nikt z nam nie był na tyle błyskotliwy by na to wpaść.
 Każdy chciałby mieć wielką łazienkę, ale nie każdemu jest to dane z różnych względów. Kiedy metraż łazienkowy do zagospodarowania nie jest zbyt wielki, ważne by wszystko jak najlepiej rozplanować. Dobra aranżacja i rozmieszczenie wszystkich łazienkowych elementów odgrywa ważną rolę. Bardzo podoba mi się na poniższej inspiracji połączenie prysznica z wanną za pomocą jednej szyby.

A dla Was co jest ważne w łazience?

7 komentarzy

 1. My w przyszłym roku planujemy remont łazienki. Moja musi być biała z jakimś dodatkowym kolorem najlepiej szarym ( uwielbiam to połączenia ), powinna posiadać dużą szafkę na ręczniki i zapasy kosmetyczne ;), lustro z oświetleniem ( takie już mam ) ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękna i funkcjonalna łazienka do raj dla kobiety :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja nie planuje remontu iz obecnie wynajmujemy dom: ) jak będziemy miec cos swojego, będę eksperymentować: *

  OdpowiedzUsuń
 4. Na razie nie planuję remontu łazienki, bo dopiero co wyremontowałam całe mieszkanie (poza łazienką) ;) Ale nie zawsze potrzebny jest totalny remont łazienki, czasem wystarczy tylko odświeżenie, zmiana dodatków, kolorów ;)

  OdpowiedzUsuń

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...