środa, 4 listopada 2015

Granit w domu - piękne dopełnienie wnętrza

Przyszła pora na post wnętrzarski, którego głównym tematem dziś będzie granit. Jeszcze do niedawna kojarzył mi się on jedynie z nagrobkami, ale kiedy po raz pierwszy, będąc "w gościach" zobaczyłam kominek obłożony grafitem - po prostu się zakochałam. Był on w pięknym, jasnym kolorze, który idealnie kontrastował z drewnianą podłogą. Dzisiejszy post ma na celu ukazanie tego, jak bardzo granit jest uniwersalny, ponieważ wpasuje się on idealnie w każde wnętrza, zarówno w łazience, kuchni, salonie czy nawet jako dekoracja.

 Dlaczego granit staje się coraz bardziej popularny? Wszystko za sprawą tego, że fenomenem i zarazem pięknem tej krystalicznej skały jest to, że ma szeroką paletę barw. Możemy spotkać setki różnych kombinacji, które zaczynają się od bieli, poprzez wszystkie kolory, po czerń. Granit ma takie cechy naturalne, które za każdym razem tworzą nowe, ciekawe i unikatowe formy. Jest bezpiecznym i przede wszystkim ekologicznym materiałem, który z wielką łatwością możemy utrzymać w czystości. Jedną z firm, która zajmuje się wydobyciem i obróbką granitu jest http://www.granit-kostrza.pl/. Z powyższego kolażu najbardziej do gustu przypadł mi oczywiście kominek oraz taca na kosmetyki. Łazienka cała w granicie jest dla mnie chyba zbyt ponura i chłodna, aczkolwiek gdyby dodać tam troszkę innych, odróżniających się elementów mogłabym się też zakochać.

Podobają się Wam grafitowe dekoracje?

7 komentarzy

 1. Nawet nie sądziłam, że granit, może tak fajnie wyglądać, jako taca na kosmetyki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj nie mój klimat :( wolę skandynawskie wnętrze z białymi kafelkami:)

  OdpowiedzUsuń
 3. zlew jest cudowny, ale pewnie łatwo go uszkodzić, a łazienka jak na kamień bardzo ciepło wygląda :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Napisałaś o granicie, a ja od razu skojarzylam z kostką granitową :D. Tak to jest jak się ma firmę brukarską :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja to chciałabym mieć umywalkę z marmuru.

  OdpowiedzUsuń

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...