czwartek, 17 grudnia 2015

Dekorujemy co się da - łóżka, lodówki, meble

Wpadłam w świąteczny szał i teraz ciężko mi z niego wyjść. Na dobrą sprawę chyba wcale nie chcę, bo uwielbiam ten stan! Postanowiłam pooglądać kolejne inspiracje i zainspirować się nimi do stworzenia kolejnych dekoracji w swoim domu. Dziś idę dekorować podwórko i tu będzie już zrobione dzisiejszego dnia wszystko, więc czas teraz pomyśleć o dekoracjach w domu.

# LODÓWKA
Zawsze podobała mi się taka dekoracja lodówki, jednak wydaje mi się, że jest odpowiedniejsza dla rodzin, w których są małe dzieci. Chociaż ja też w sumie jestem w środku takim małym dzieckiem, więc tu by się zgadzało wszystko. Nie wiem jak na mój pomysł dekoracji lodówki zareagowałaby moja mama. Nie wiem czy chcę to sprawdzać, aczkolwiek na pewno kiedyś wypróbuję to w swoim własnym domu. 
 # ŁÓŻKA
Zauroczyły mnie poniższe inspiracje. Zobaczcie ile daje sama zmiana pościeli, na taką bardziej Świąteczną. Do tego kilka lampek lub kule cotton ball na metalowym stelażu i wychodzi magiczna dekoracja. Widzę też żywe elementy w postaci świerkowych gałązek, jednak nie wiem czy to jest praktyczne rozwiązanie. Nie znoszę okruchów od jedzenia w łóżku, a co dopiero kujące kolki, które wiadomo, że w zimowej temperaturze jaką utrzymujemy w domu, posypią się prędzej czy później.
 # MELBLE
Na poniższej inspiracji skupiłam się na krzesłach, ale przecież można też odmienić inne meble jak np. komody, szafki czy stoły. Przy meblach http://meblohand.eu/ byłoby spore pole do popisu, szczególnie przy stołach, bo mają dość dużą powierzchnię, więc byłoby gdzie malować. Mimo to krzesła wydają mi się najbardziej odpowiednie. Czasem zdarza się, że mamy pojedyncze sztuki w domu, więc można się nimi zająć, a po świętach wynieść do garażu czy na strych. Całego kompletu krzeseł raczej nie odważyłabym się pomalować z uwagi na praktyczność - Święta nie trwają cały rok. Innym rozwiązaniem na dekorację wszystkich krzeseł mogą być świąteczne pokrowce. 

Jak widzicie, świąteczny klimat można tchnąć w niemalże każdy przedmiot znajdujący się w naszym domu. Wystarczy pomysł i odrobina dobrych chęci, a dom stanie się magiczny. Obecnie myślę nad jakąś dekoracją swojego pokoju, ale raczej skupiłabym się na światełkach. Chciałabym zawiesić w oknie świeczki-sople, ale nie mogę upolować w żadnym sklepie takich, które by mi odpowiadały. Mam nadzieję, że jeszcze będę w niedalekim czasie w mieście i coś odpowiedniego kupię.

Czy w Waszych domach już wszystko udekorowane czy czekacie na dogodniejszy czas?

12 komentarzy

 1. Lodówka-pingwin, genialna <3 :D

  OdpowiedzUsuń
 2. świetnie to wszystko wygląda:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Te łóżka są rewelacyjne :D bardzo mi się podobają :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Najbardziej spodobały mi się lodówki :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Póki co parapet w pokoju dziennym jest w lampkach ;-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Można zrobić tyle cudownosci :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ta lodówka wygląda uroczo, ale dla mnie to już trochę przesada mimo, że uwielbiam Święta :)A cp do łóżka to jak najbardziej jestem na tak :)

  OdpowiedzUsuń
 8. łózka tak, jak najbardziej mi się podoba a lodówka to już nie moja bajka

  OdpowiedzUsuń
 9. Lodówki są piękniusie :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Lodówka zaiste idealna:)

  OdpowiedzUsuń

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...