wtorek, 8 grudnia 2015

Jak ładnie zapakować prezenty świąteczne - inspiracje

Część prezentów, które pokazywałam Wam jakiś czas temu w poście są już w drodze. Jutro lub najpóźniej we wtorek powinny być już w moim domu, także zostanie mi jedynie (albo aż) ładnie je zapakować. Biorąc pod uwagę jak bardzo mam ograniczone możliwości przez brak ciekawych materiałów i akcesoriów w sklepach, postanowiłam najpierw się zainspirować i znaleźć pomysły, które nie będą trudne w przygotowaniu, a za to efektowne i udało mi się kilka takich inspiracji znaleźć na Pinterest. 


 Cały urok w większości zapakowanych powyżej prezentów tkwi w prostocie. Wcale nie musi być dużo i bogato, by było dostojnie i pięknie. Bardzo zauroczyły mnie prezenty opakowane szarym papierem, na który doklejone zostały rogi, oczy, uszka i inne elementy, które stworzyły renifera. Jest to bardzo prosty i efektowny pomysł. Wszystkie powyższe inspiracje bardzo mi się spodobały. Użycie żywych elementów to też super pomysł. Dwa lata temu zrobiłam takie dekoracje do prezentów z gałązek świerku, do których przyczepiłam też ususzone plastry pomarańczy. Ładne zapakowanie prezentu jest dla mnie bardzo istotne, a moment, w którym osobie obdarowanej szkoda jest otworzyć prezent, by nie zniszczyć opakowania jest już wielkim docenieniem.

Lubicie pakować prezenty czy wolicie kupować gotowe torebki?
* * *

Ciągle mówię Wam o remoncie swojego pokoju, a wcale Wam tego nie pokazuję. Ale musicie jeszcze wykazać odrobinę cierpliwości, bo taka prezentacja będzie niebawem. Mam już zrobione zdjęcia "przed", teraz muszę dokończyć dzieło, a następnie zrobić zdjęcia "po". Całkowitym wieńczeniem mojego dzieła, byłaby wymiana mebli. Upatrzyłam kilka fajnych na stronie http://kdcmeble.com/. Na pewno zostawiłabym swój okrągły stół i krzesła, bo je uwielbiam, ale chętnie wymieniłabym łóżko na jakiś narożnik. Lubicie kanapy narożne? Macie takie? są funkcjonalne?

17 komentarzy

 1. Chyba wolę kupić gotową torebkę :) nie umiem sama ładnie zapakować prezentu

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja bardzo lubię pakować w papier-frajda taka;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam tak pięknie zapakowane prezenty, niestety nie zawsze starcza mi na to czasu, a często łapię się za to w ostatniej chwili :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne pomysły na pakowanie prezentó :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja uwielbiam samodzielnie pakować prezenty, wspaniała zabawa! Cudowne są te reniferki, może się zainspiruję i sama tak zapakuję prezenty :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam takie gustownie zapakowane prezenty :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Lubię pakować prezenty, chociaż nie wychodzi mi to idealnie. Pomysł z wizerunkiem reniferów jest świetny!

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja nie mam zbytnio czasu na tworzenie takich ładnych opakowań, więc kupuję torebki :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja pakuję w otwieranie pudełka z wieczkiem, dzięki temu mogę je potem wykorzystać do czegoś innego :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Piękne pomysły. ; )

  OdpowiedzUsuń
 11. nie lubię pakować prezentów, bo nigdy mi to nie wychodzi;/

  OdpowiedzUsuń
 12. Moje zawsze wyglądają najładniej :) Tak bez skromności napiszę :) Uwielbiam pakować prezenty i zawsze mam tysiąc pomysłów. Już nie mogę się doczekać tegorocznego owijania :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Zawsze podobało mi się takie ładne i eleganckie pakowania. Już w takim ręcznym opakowaniu, fikuśnym pomyślę prezent zyskuje :) inspiracje mi się bardzo podobają, ale jak tradycyjnie zapakuję w torebki,których mam całe mnóstwo z tamtego roku, tym bardziej że z prezentami jedziemy w podróż.

  OdpowiedzUsuń
 14. U nas jest liczna rodzina, więc każdy ma swoją torbę, do której pozostali podrzucają prezenty ;) W ten sposób wieczorem każdy ma swój "wór" prezentów ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. Ja wolę prosto zapakować a własnoręcznie fajnie to wygląda i cieszy :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Tyle inspiracji, że aż żałuję, że mam tylko 9 prezentów do zapakowania :D

  OdpowiedzUsuń

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...