poniedziałek, 14 grudnia 2015

Świąteczne światełka i ich magia

Magia świąt powoli zaczyna wisieć w powietrzu - dosłownie i w przenośni. Dosłownie, ponieważ tę magię idealnie odzwierciedlają światełka świąteczne. Czy wyobrażacie sobie święta bez nich? Ja jakoś nie potrafię. Każdego roku dokupuję kilka nowych kompletów świeczek i ubieram coraz więcej drzewek na dworze. Chyba robię to też dlatego, że dobija mnie ta pora roku pod tym względem, że tak szybko robi się ciemno. Światełka rozświetlają ten mrok, poniekąd mnie rozczulają i mogłabym na nie patrzeć bez końca. W okresie przedświątecznym i świątecznym chyba najbardziej lubię właśnie wszechobecne światełka, które nadają ponuremu światu barw.

Cieszę się, że korzystając z wcześniejszej oferty Biedronki, zaopatrzyłam się w cottonowe kule, dzięki którym święta trwają u mnie cały rok (z przymrużeniem oka). Po 15 grudnia, czyli tradycyjnie, zacznę ubierać drzewka na dworze oraz przystrajać "taras". Już nie mogę się doczekać. Żałujcie, że nie możecie zobaczyć mojego zaangażowania - mama zawsze się ze mnie śmieje, ale ja wkładam w to całe serducho, by było pięknie i mam nadzieję, że zapał do tego mi nigdy nie minie. Wydaje mi się, że powinniśmy otaczać się pięknymi rzeczami, wystrojami czy chociażby światełkami i umilać sobie tym każdy dzień. Spodziewajcie się dziś lub jutro fotki na Instagramie z udekorowanymi przeze mnie drzewkami.

A Wy przystrajacie swoje podwórka /balkony czy ograniczacie się jedynie do światełek wewnątrz domu?

Ciągle mówię o obdarowywaniu drugiego człowieka, ale co z nami? Rzadko wspominam o tym, co ja bym chciała i Wy też jakoś o tym nie mówicie. Czy w tym roku dostaniecie same prezenty niespodziankowe czy takie, które sami wybraliście? Bardzo ciężko w tym roku było mi wybrać, co tak naprawdę chcę, bo wydawało mi się, że niczego nie potrzebuję. Jednak udało mi się wymyślić kilka fajnych rzeczy, które związane są z wystrojem mojego pokoju oraz paznokciami. Od taty dostanę 2 komplety pościeli - wybrałam po prostu cudne wzory! Mama z kolei obdaruje mnie roletami do pokoju. Chyba nie chcę już mieć zasłon, więc rolety, takie jak np. tu http://www.cels.pl/ będą w sam raz. Z kolei mój ukochany kupi mi farbki akrylowe, jakieś pędzelki i inne tego typu drobne akcesoria do paznokci, efekty syrenek itp. A Wy prezenty powybieraliście już?

11 komentarzy

 1. cudne te wszystkie światełka i ozdoby:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam światełka :) szkoda, że zanika już tradycja ubierania domów na Święta, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Muszę się z Tobą z przykrością zgodzić, bo sama ostatnio doszłam do takiego stwierdzenia. U nas zawsze ubierało się choinki na dworze "po 15stym" - przed nami było już dużo innych ubranych domów. A teraz... Ciemno na ulicy, nawet jednego światełka. Ja dziś tradycyjnie idę stroić :D

   Usuń
 3. Ja uwielbiam światełka! Dla mnie cały dom mógłby świecić w święta :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam domu, balkony, drzewka i wszystko co jest w lampkach w okresie bożonarodzeniowym ;-) Niestety u mnie w tym roku tylko mieszkanie będzie w lampkach, tzn. już jest ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. U mnie będzie jedynie kurtyna led w oknie i światełka na choince ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja właśnie poluję na kurtynę, chciałabym ją zawiesić w swoim oknie, bo w tym roku rezygnuję chyba z choinki w pokoju :)

   Usuń
 6. Uwielbiam światełka świąteczne. W ten czas jest ich pełno wszędzie dookoła. :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. zawsze na balkonie robimy światełka, kiedyś nawet na zewnątrz oświetlaliśmy choinkę, ale niestety do tych Świąt nie dotrwała - w celu wyjaśnienia nie ścieliśmy jej:):)

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam światełka zarówno w domu (najczęsciej parapety) oraz choinki przed domem :)

  OdpowiedzUsuń

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...