piątek, 11 grudnia 2015

Wedding day - wesele w namiocie

Dziś chciałabym wkroczyć delikatnie w tematykę ślubną. Ktoś może pomyśleć, że sezon ślubny już dobiegł końca, ale wiele młodych ludzi właśnie teraz staje przed jednymi z ważniejszych decyzji dotyczących ślubu, mianowicie gdzie go zrobić? Mimo, że jak wspominałam do ślubu mi się jeszcze nie pali, to wiem doskonale ile teraz trzeba czekać na salę. W moich okolicach to minimum dwa lata, a jak jest u Was? W związku z tym nasuwa się pytanie czy warto tyle czekać? Jeżeli mam być szczera, to sale weselne w promieniu 50 km od miejsca mojego zamieszkania - są mizerne. Owszem są duże, przystrojona, ale brakuje im tego "czegoś" - pewnie wiecie co mam na myśli. Z pozoru niczego im nie brak, ale po głębszej analizie wyobrażenie jest inne.


Dlatego moją propozycją jest przemyślenie zorganizowania wesela w wielkim np. takim jakie oferują na stronie http://www.mastermarket.com.pl/! Wiem, że brzmi to dość zwariowanie, ale niesie to za sobą bardzo wiele zalet - wady też dostrzegam, więc pokrótce warto rozważyć pod tym kątem wszystkie "za" i "przeciw". Już wcześniej planowałam taki post i moim zdaniem, mimo, że doszukałam się tak samo dużo wad jak i zalet, to zalety są zdecydowanie mocniejsze!
 
# ZALETY
1. Przepiękny plener - możemy zorganizować takie miejsce gdzie nam się tylko zamarzy! Na własnym podwórku, nad jeziorem, na polanie - gdziekolwiek. A co jest w tym najlepsze - miejsca wolne od zaraz!
2. Dekoracje - często jest tak, że albo sala narzuca nam dekoracje, albo sami jesteśmy zmuszeni dopasować się do kolorystyki występującej na sali, bo chociażby do koloru ścian. Namiot możemy udekorować jak tylko nam się to podoba, nic ani nikt nas tam nie ograniczy!
3. Duża powierzchnia użytkowa - wesele w namiocie można zorganizować nawet na powyżej 200 osób, co jest świetne, ponieważ nie każda sala jest w stanie zagwarantować nam taki komfort.

# WADY:
1. Pogoda - niby pod namiotem nie będzie na nas kapać, ale zawsze bezpieczniej człowiek czuje się w murach. Trzeba pamiętać, by zarezerwować pogodę! ;)
2. Insekty - bez muszek, os, much się nie obędzie. Chociaż dwa lata temu byłam na weselu pod Warszawą i mimo, że byliśmy na sali latały tam szerszenie, także to akurat może zdarzyć się w sumie wszędzie, bo czy to wejście na salę czy wejście do namiotu - tak samo może nawpuszczać owadów.
3. Więcej pracy - kiedy rezerwujemy salę, jedynym naszym zmartwieniem może być usadzenie gości. Przy namiocie trzeba zadbać m.in. o obsługę czy katering.

Mimo, że organizacja wesela w namiocie ma tyle samo wad co zalet, to mam sentyment do wesel organizowanych w taki sposób, ponieważ moi rodzice, prawie 30 lat temu zorganizowali wesele w wielkim wojskowym namiocie i do dziś bardzo miło i ciepło o tym opowiadają. Żałuję, że wtedy aparaty czy kamery były tylko dla nielicznych, bo bardzo chciałabym to zobaczyć. Uważam, że możliwośc zorganizowania wszystkie po swojemu od początku do końca to fantastyczna sprawa.

Czy ktoś z moich czytelników odważył się na zorganizowanie wesela w namiocie?

18 komentarzy

 1. Moi rodzice też mieli wesele w namiocie, i chwalą :D. Ja osobiście bym się bała,właśnie przez wzgląd na pogodę .

  OdpowiedzUsuń
 2. Wesele w namiocie to tylko latem :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Moi rodzice także mieli wesele w namiocie,który był postawiony obok naszego domu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Super, ale ja na ten dzień zdecydowanie wybiorę salę :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Byłam na weselu w namiocie i pomimo, że był to czerwiec, to bardzo zmarzłam :( padał deszcz i było może z 17 stopni; pojechałam do domu ubrać się cieplej, ale nie wszystkie dziewczyny miały taką szansę, więc impreza dość szybko się skończyła.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wesele w namiocie jest tak piękne, jak ktoś umie to ładnie ogarnąć, że aż dech zapiera, ale pogoda w sumie jest największą wadą, która może ten dzień pokrzyżować. Ale czasem warto zaryzykować :)

   Usuń
 6. Ja wybrałam salę i mam nadzieję, że ten wybór nie będzie zły. Wesela w namiotach są niesamowicie romantyczne, ale jak wspomnialaś, wiele zależy od pogody i skoro ja mam w sierpniu to może być gorąco, a na sali mamy klime :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Osobiście bałabym się zorganizować w takim miejscu wlasne wesele, ale bez wątpienia mają one swój klimat :)
  Zapraszam na rozdanie na blogu :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajny pomysł, podoba mi się to, ale faktycznie taki ślub też ma sporo wad.

  OdpowiedzUsuń
 9. Wesele w namiocie ma swoje uroki. ;] Wszystko zależy od upodobań.

  OdpowiedzUsuń
 10. Organizując własne wesele, brałam taką opcję pod uwagę. Niestety koszty mojej wizji takiego wesela przerosły wesele na sali znacząco, a do tego w kwietniu trochę obawialiśmy sie o pogodę :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Klimat niepowtarzalny :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja to w ogóle nie rozważam wesela :D uroczysty obiad po ślubie dla najbliższej rodziny i wsiadam w samolot do meksyku w podróż poślubną :D

  pozdrawiam :*

  OdpowiedzUsuń
 13. Gdybym była pewna że pogoda ani inne czynniki nie zepsują tego cudownego dnia, to z pewnością bym się zdecydowała, przepięknie wyglądają takie namioty udekorowane i przygotowane na ten dzień, bardzo mi się podobają :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Na lato to super pomysł ;)

  OdpowiedzUsuń

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...