czwartek, 28 stycznia 2016

Korzyści płynące z nauki języków obcych

Cześć! Jakiś czas temu pisałam post dotyczący korzyści płynących z czytania książek. Postanowiłam iść tym tropem, dlatego dziś pojawi się ten wpis. Dotyczył on będzie korzyści płynących z nauki języków obcych, których znajomość może przynieść naprawdę wiele dobrego. A co takiego? Dowiecie się czytając niżej.


#1 WYJAZDY ZAGRANICZNE
Wystarczy opanować jakiś język na poziomie komunikatywnym i wiele państw będzie stało przez Tobą otworem. Najlepszym językiem wydaje się być język angielski, ponieważ jest to najczęściej używany język na świecie. Oczywiście, najlepiej jest nać język ojczysty państwa, do którego się wybieramy, jednak ciężko byłoby ciągle uczyć się nowych języków - choć niewątpliwie byłoby to niezłym wyzwaniem!

#2 POZNAWANIE NOWYCH OSÓB
Podczas podróżowania każdego dnia możemy spotkać masę nowych ludzi. Poza granicami naszego państwa poznawanie ludzi jest jeszcze fajniejsze, bo wraz z zapoznaniem nowej osoby, mamy szansę także poznać jej kraj, tradycje, kulturę, kuchnię i wiele innych.

#3 ROZWÓJ WEWNĘTRZNY
Poznając nowe, obce nam kultury, nabieramy większego obycia, a także uczymy się tolerancji do osób, które się od nas różnią. Mamy szansę doświadczyć tego, jak bardzo nowo poznaiy kraj różni się od naszego chociażby pod względem sztuka, historii, kuchni i przede wszystkim mentalności obcych narodów. Dzięki takiemu poznaniu danej narodowości możemy też przekonać się sami jak wiele w naszym świecie krąży stereotypów o danych ludziach i zweryfikować je.

#4 WIĘKSZE MOŻLIWOŚCI NA SZCZEBLU ZAWODOWYM
Osoby, które znają min. 2 języki obce zarabiają zdecydowanie więcej od osób, które tych języków nie znają. Zapotrzebowanie na osoby, które opanowały kilka języków obcych wciąż rośnie i teoretycznie nie muszą one się martwić o zatrudnienie. Znajomość języków obcych, daje nam otwartą furtkę do zagranicznych wyjazdów w poszukiwaniu pracy.

#5 ROZRYWKA NA WYŻSZYM POZIOMIE
Czy słuchając piosenek Waszych ulubionych zagranicznych zespołów, zastanawiacie się nad ich przekazem? Nauka języków jest najlepszym sposobem na to, by już podczas słuchania, wiedzieć o czym piosenka jest. Tak samo sprawa ma się w przypadku filmów. Cudownie byłoby podczas wypadu do kina, skupić się szerzej na całym obrazie i wszystkich szczegółach, gdybyśmy nie musieli czytać napisów. Poza tym, czasem tłumaczenia bardzo różnią się od oryginału, więc fajnie byłoby te różnice dostrzegać.


Jeżeli o mnie chodzi, od zawsze sobie z językami obcymi radziłam, a mogę nawet powiedzieć, że we wcześniejszych latach, miałam talent do nauki języków - niestety go zaprzepaściłam. Przez moje zaniedbanie, posługuję się językiem angielskim na poziomie komunikatywnym, bez rewelacji, a z poczuciem humoru, bo raczej się jąkam zamiast płynnie mówić. Z kolei język niemiecki wyparłam całkowicie ze swojego umysłu, mimo, że uczyłam się go 13 lat. Chciałabym lepiej posługiwać się językiem angielskim i natknęłam się na ciekawą stronę internetową, którą jest Preply. Jest to pierwsza strona tego typu, z którą miałam przyjemność się zapoznać i jest to najbardziej zaawansowana platforma do znalezienia indywidualnego nauczyciela w Twoim mieście lub przez Skype. Firma Preply, która świadczy korepetycje z języka angielskiego w Sopocie, to nowa platforma internetowa dla osób, które poszukują korepetycji lub zajęć dodatkowych. Pomaga wyszukać odpowiedniego nauczyciela zgodnie z indywidualnymi zapotrzebowaniami ucznia. Poniżej znajdziesz wskazówki dotyczące korzystania ze strony. By znaleźć nauczyciela odpowiedniego dla siebie wystarczy postępować zgodnie z poniższymi krokami.

Czy nie wspaniale byłoby móc uczyć się danego języka siedząc w zaciszu domowym? Nauka odbywałaby się w miłych warunkach, bez stresu, że zaraz pójdziesz do tablicy, jak to bywa w szkołach. Nauka na Skype jest indywidualna, więc siłą rzeczy wszystko musisz zrobić samodzielnie, ale przynajmniej nikt nie słucha i się nie naśmiewa z odpowiedzi czy złej wymowy, co dla niektórych potęguje jeszcze stres.
   
Jaki język obcy umiecie bądź jakiego języka obcego się uczycie?

32 komentarze

 1. Ja angielski płynnie, ale np. francuskiego bym się podszkoliła, bo uczyłam się wieki temu trzy lata :) Fajny i motywujący wpisik :)

  OdpowiedzUsuń
 2. ja mówie płynnie po niemiecku i znam angielski na bardzo dobrym poziomie ale przyznam, że z chęcią nauczyłabym się francuskiego ale jakoś brak czasu :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Mi nauka języków obcych idzie bardzo opornie :/ Mam nadzieję, że jednak ten angielski jako tako uda mi się opanować .

  OdpowiedzUsuń
 4. Angielskiego uczyłam się bardzo długo i nawet miałam ochotę przystąpić do zrobienia kursu FCE, ale test kosztuje ponad 500zł i z tego co wiem jest ważny przez 3-5lat. Więc mam poziom FCE bez certyfikatu :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nauka języków zawsze sprawiałam mi największą trudność….

  OdpowiedzUsuń
 6. Obecnie "doszkalam" się z angielskiego, ale samodzielnie. A uczyłam się czterech, angielskiego, rosyjskiego, francuskiego, hiszpańskiego :)

  OdpowiedzUsuń
 7. pomimo tyle zalet i tak nie lubię się ich uczyć ;D

  OdpowiedzUsuń
 8. Mi, chyba jak większości z nas, język angielski obcy nie jest ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja mam problem z językami. Z trzech, z którymi miałam styczność (angielski, niemiecki, rosyjski) najłatwiej uczyło mi się niemieckiego i ten mam zamiar kontynuować na studiach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie niemiecki jest dziwny, a sama wymowa śmieszna i to chyba dlatego nie polubiłam go :D

   Usuń
 10. Ja kompletnie nie mam głowy do języków . Ledwo się polskim posługuje ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. zawsze trudno mi to przychodziło i żałuje, ze dopiero w liceum ta zdolność mi się poprawiła :C

  Dużo zawdzięczam dobrej nauczycielce, że jednak coś tam potrfię po tym angielsku, ale wciąż załuje, ze tak późno.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja niestety nie miałam nigdy dobrego nauczyciela od języków :(

   Usuń
 12. Ja płynnie mówię po rosyjsku.:)
  Ale znam też angielski.:)

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja łatwo opanowuję języki, jakoś tak po prostu szybko zapamiętuję :) Przez wszystkie lata w szkole i na uczelni uczyłam się aż 5 języków, ale dobrze sobie radziłam. W warunkach domowych sama dodatkowo uczę się hiszpańskiego. Języki traktuję jako takie hobby i zabawę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja chyba też głównie przez dobrą pamięć szubko się ich uczyłam :) Piękne hobby wybrałaś!

   Usuń
 14. w liceum miałam angielski i niemiecki - ale ten drugi mam bardzo mało opanowany

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miałam niemiecki 13 lat, a angielski tylko 4 (+ teraz na studiach) i już po roku nauki angielskiego czułam się w tym języku pewniej niż w niemieckim ;p

   Usuń
 15. Jestem nauczycielem angielskiego wiec ten język jest mi znany, hiszpański w stopniu komunikatywnym. Niemiecki pomimo wielu lat nauki ehhh ze 4 zdania powiem :). Ale znam trochę łaciny i mam ochotę na naukę włoskiego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. WOW! Imponujące! Ja uczyłam się niemieckiego 13 lat - od 1 klasy szkoły podstawowej i umiem powiedzieć... może z 5 zdań haha nigdy nie lubiłam tego języka, choć zawsze dobrze sobie z nim radziłam.

   Usuń
 16. Oj tak... Tak bardzo żałuję, że nie umiem posługiwać się angielskim perfect, a uczę się go już naprawdę długo. Inna sprawa, że nigdy specjalnie się do niego nie przykładałam. Zazdroszczę osobom, które mają talent do języków :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Ja jakoś nie mam daru do języków obcych. Języka angielskiego uczę się już z 10 lat i nadal nie umiem biegle nim władać :'(.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja angielskiego uczę się 7 lat i też bardzo dużo mi brakuje jednak dużo zależy od nas samych. Od tego ile czasu poświęcamy na języki w domu, z własnej woli. Ja dużo nauczyłam się oglądając serial Friends z napisami ;)

   Usuń
 18. ja sie uwsteczniam niestety :(

  OdpowiedzUsuń
 19. Widzę same plusy uczenia się języków ;) nieźle radze sobie z niemieckim :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Ja niestety nie mam głowy do tego.

  OdpowiedzUsuń
 21. Studiuje filologię angielską ze specjalizacją hiszpańską i przyznam, że nie wyobrażam sobie życia bez znajomości języków obcych :D

  OdpowiedzUsuń
 22. dzięki za info, to jest bardzo przydatne

  OdpowiedzUsuń
 23. Moim postanowieniem noworocznym jest właśnie rozpoczęcie nauki innego języka, tylko wciąż się zastanawiam, który wybrać :D

  OdpowiedzUsuń
 24. Chciałabym biegle władać angielskim :D #władczynijęzyków

  OdpowiedzUsuń
 25. Bardzo fajny post! W tym miesiącu chcę powrócić do nauki hiszpańskiego bo w ubiegłym roku zupełnie sobie odpuściłam i niestety to taka dziedzina, że jeśli nie praktykujemy to szybko zapominamy:(

  OdpowiedzUsuń

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...