piątek, 24 lutego 2017

Zainwestuj w siebie - zabiegi medycyny estetycznej

Do tej pory nie interesowałam się gabinetami, które oferowały zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Dziś z czystej ciekawości zerknęłam na jedną stronkę i przekonałam się, jak wiele fajnych zabiegów można tam sobie zafundować dla poprawy własnego samopoczucie. Poza tym, każdy człowiek jest swoją najlepszą inwestycją, więc idąc tym tropem, o dobre inwestycje trzeba po prostu dbać. Dziś chciałabym omówić kila zabiegów, które kobiety na całym świeci wykonują sobie na porządku dziennym. Mi każdy z tych zabiegów jest póki co obcy, ale wszystko w swoim czasie. Opisy poszczególnych zabiegów stworzyłam w oparciu o opisy widniejące na stronie gabinetu http://www.esteti-med.pl/. Tymczasem zapraszam Was do krótkiej lekturki i dodatkowo życzę Wam miłego dnia!
 
 
#1 DEPILACJA LASEROWA - Jak działa? Światło lasera jest pochłaniane przez melaninę, (melanina to nic innego, jak barwnik włosów), a następnie niszczy cebulki włosów. Włosy w fazie aktywnego wzrostu, potraktowane laserem, już nigdy nie odrosną! Laser najlepiej działa na ciemnych włosach - im ciemniejsze i grubsze włosy, tym zabieg będzie bardziej spektakularny. Jednak, żeby nie było tak kolorowo, wymagana jest seria pięciu takich zabiegów. Zabiegi te należy wykonywać w równych odstępach czasowych (twarz 5-6 tygodni, pachy, bikini, nogi i pozostałe partie (8-12 tygodni). Warto pamiętać, że skóra przed zabiegiem nie powinna być opalona. Poddawać się temu zabiegowi nie mogą kobiety ciężarne. Dodatkowo nie można wyrywać włosów 4-6 tygodni przed planowanym zabiegiem laserowym.

#2 USUWANIE PRZEBARWIEŃ - skuteczne usuwanie przebarwień na twarzy prowadzi do ujednolicenia kolorytu naszej skóry. Jest to proces długotrwały, który wymaga cierpliwości i współpracy. Ponadto, niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja i ochrona przeciwsłoneczna. W zależności od rodzaju i głębokości przebarwień, należy dobrać indywidualną terapię np. peelingi chemiczne lub laser VPL. To znakomity sposób na przebarwienia. Zabiegi usuwają przebarwienia, ale jeżeli nasz organizm jest skłonny do wytwarzania nowych, to niestety nic tu nie poradzimy. Pomiędzy zabiegami oraz po zakończeniu terapii należy stosować kremy z filtrem i chronić naszą skórę przed słońcem. Pielęgnacja domowa powinna być oparta o składniki hamujące proces powstawania przebarwień. Są to kwas azelainowy, retinol, arbutyna, kwas kojowy czy wit. C.

#3 KURACJA PRZECIW WYPADANIU WŁOSÓW - wypadanie włosów i leczenie tej przypadłości interesuje coraz większą liczbę osób. Obecnie na rynku można skorzystać z szeregu zabiegów, które mają pomóc w odbudowie włosów i poprawie ich kondycji. Przyczyna wypadania włosów jest często powiązana z różnymi chorobami czy niedoborami, np. problemami z tarczycą lub niedoborem żelaza. Przed rozpoczęciem terapii w gabinecie należy przeprowadzić różnego rodzaju badania. Najlepszym zabiegiem na problem wypadania włosów jest mezoterapia igłowa lub mikroigłowa. Kuracja przeciw wypadaniu włosów, podobnie jak depilacja laserowa, wykonywana jest w seriach. Podobno już po pierwszych zabiegach można zaobserwować, że nasze włosy się wzmocniły i mniej wypadają. Wzmocnieniem terapii jest odpowiednia pielęgnacja domowa oraz suplementacja diety.

#4 ZABIEGI ODMŁADZAJĄCE - odmładzanie skóry, by można było uznać za skuteczne, musi przebiegać wielopłaszczyznowo. To znaczy, że zanim przystąpimy do jakichkolwiek czynności, należy przygotować indywidualny i dopasowany do konkretnego klietna plan działania. W pierwszej kolejności powinniśmy zafundować sobie peeling, który złuszczy stary naskórek i poprawi ogólny wygląd skóry. Świetnie sprawdzi się np. kwas kawowy. Drugim krokiem jest rewitalizacja skóry. Jednym z lepszych sposobów jest mezoterapia igłowa lub mikroigłowa. Dzięki tym zabiegom, skóra dostaje niezbędne składniki odżywcze. Jeżeli interesują Cię mniej inwazyjne sposoby poprawienia kondycji skóry, wypróbuj zabiegi z ultradźwiękami. 

Muszę przyznać, że chętnie skusiłabym się na trzy z tych zabiegów. Przebarwień nie mam, ale chętnie zafundowałabym sobie depilację laserową (szczególnie latem, to byłaby super sprawa). O ile chciałabym, by moje włosy z nóg czy innych stref ciała zniknęły, tak na głowie wolałabym by jednak pozostawały, dlatego kuracja przeciw wypadaniu włosów mogłaby okazać się pomocna. Na koniec zabiegi odmładzające - mogłabym sobie takie zafundować przed ślubem, by moja twarz wyglądała tego dnia lepiej.

Chodzicie na tego typu zabiegi? A może korzystacie z innych? Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

12 komentarzy

 1. Jedyne zabiegi, z których korzystam ograniczają się do wizyty u kosmetyczki ;).
  Niemniej post niezwykle ciekawy :).

  OdpowiedzUsuń
 2. Właśnie ostatnio miałam pierwszy raz tego typu zabieg;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dla mnie również każdy z tych zabiegów jest obcy, ale kiedyś mam zamiar skorzystać z depilacji laserowej :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Na wyżej wymienione przez Ciebie zabiegi nie chodzę, ale chętnie wybrałabym się na usuniecie przebarwień, mimo iż są bardzo małe, oraz na kurację przeciw wypadaniu włosów :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja korzystałam z depilacji laserowej i byłam bardzo zadowolona z zabiegów

  OdpowiedzUsuń
 6. Chodziłam na depilację laserową ;) Teraz mam w planie kolejne cześci ciała wydepilować! :)
  Dbajmy o sobie ! ♥

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie byłam nigdy na żadnym zabiegu, choć mam dwa kompleksy, których chciałabym się kiedyś pozbyć, a kremami tego niestety nie zrobię ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Byłam kiedyś na zabiegu odmładzającym i byłam zadowolona :)

  OdpowiedzUsuń
 9. przydałoby się kilka zabiegów, ale niestety musialabym byc chyba bogata :P

  OdpowiedzUsuń
 10. ja sobie sama w domu robie:P

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja bym chętnie zrobiła sobie depilację laserową - cóż za wygoda by to była :D

  OdpowiedzUsuń

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...