środa, 6 marca 2019

Suplementy na odchudzanie - placebo czy skuteczny sposób na walkę z kilogramami?

Jak schudnąć bez morderczych treningów i odpowiedniej diety? Nie ma odpowiedzi na to pytanie, bo tak się po prostu nie da. Ciężka praca nad sobą, ćwiczenia, walka z pokonaniem chęci do podjadania, to tylko jedne z nielicznych wyzwań, jakie czekają na osoby, które postanawiają rozprawić się z ponadprogramowymi kilogramami. Na rynku mamy dostępnych masę suplementów, które mają wspomóc tę walkę. Czy faktycznie mają one na to wpływ? A może to tylko efekt placebo? 


Prawda jest taka, że bez ciężkiej pracy nie uzyskamy sylwetki marzeń. Nawet najlepsze tabletki nie sprawią, że leżąc na kanapie przed telewizorem kilogramy zaczną spadać (a mogłoby być tak pięknie, nie?). Czy jednak zażywanie suplementów jest w tym przypadku "robotą głupiego"? Uważam, że nie. Jakie są więc wady i zalety zażywania suplementów?

WADY: Tabletki nie załatwią za nas roboty, mogą jedynie wspomagać nasz proces, który jest długotrwały. Kolejną wadą jest systematyczność - trzeba ją w sobie wypracować. Zażywanie suplementów raz na tydzień nic nie da. Produkty tego typy nierzadko kosztują dość sporo, więc nie każdy może sobie na nie pozwolić. Jeżeli za zażywanie suplementów weźmie się osoba nieodpowiedzialna, to może je przedawkować. Trzeba zażywać je z głową.

ZALETY: Dobre suplementy wzbogacają nasz organizm o drogocenne składniki. Wspierają naszą walkę z nadmierną wagą poprzez zahamowanie łaknienia, jak http://medicot.pl/. Kolejną zaletą jest wachlarz dostępnych produktów - każdy znajdzie taki z odpowiednimi składnikami dla siebie. Poza mnogością suplementów jest też do nich ogólny dostęp. Suplementy diety można kupić w każdej aptece.

Na rynku poza skutecznymi suplementami jest tez wiele, które w niczym nam nie pomogą. Przed zażyciem jakiejkolwiek tabletki należy dokładnie przeczytać ulotkę, a także przeanalizować skład - pamiętajcie o tym. Artykuł ten ma charakter neutralny - nie namawiam nikogo do zażywania jakichkolwiek suplementów, ale też nie odradzam. Każdy z nas jest istotą rozumną i musi brać odpowiedzialność za swoje decyzje. Pomocna przy tworzeniu tego artykułu okazała się strona http://medicot.pl/. Znajdziecie tam dużo ciekawych artykułów o odchudzaniu, kaloryczności potraw czy innych związanych z tym tematem. 

Zażywacie jakieś suplementy?

26 komentarzy

 1. Nie wierzę w cudownie odchudzające pastylki, plastry i inne tego typu cuda.
  Pod warunkiem, że nie mamy jakiejś choroby ( poza nadmiarem kilogramów ), by pozbyć się nadwagi pomoże tylko rozważna dieta i ruch.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja sama nie stosowałam nigdy tego typu suplementów, ponieważ nigdy nie musiałam się jakoś mocno odchudzać
  Wydaje mi się jednak, że mogą wspomagać proces odchudzania :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Powiem szczerze, że już sama pogubiłam się w temacie odchudzania, czy cokolwiek działa - wydaje mi się, że wszystkie diety dają efekt jojo, a czy jakiekolwiek tabletki odchudzające działają tego nie wiem, bo nie próbowałam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. ja biorę suplementy od zawsze, od witamin po takie, które wspomagają walkę z nadprogramowymi kilogramami, uważam , że działają przynajmniej na mnie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Suplementy? To wszystko zależy jak je połączyć, bo jeżeli będzie się je tylko łykać i nic wiecej. To nie pomogą. Od czasu do czasu zużywam suplementy, ale te wspomagające organizm typu witaminy.

  OdpowiedzUsuń
 6. raczej nie stosuję, kiedyś używałam na włosy, ale to na chwile było widać, a pózniej to samo

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja ich nie stosuję. Zabieram się do tego, ale w połączeniu z czymś pożytecznym ku temu.

  OdpowiedzUsuń
 8. Najlepiej przez zażyciem zapytać lekarza czy można to brać czy nam krzywdy nie zrobi :) Sama stosuje suplementy na oczy i włosy.

  OdpowiedzUsuń
 9. Co prawda akurat suplementów na odchudzanie nigdy nie brałam, natomiast na włosy, czy skórę owszem :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie używam, bo często przerywam kurację że względu na moje zapominalstwo ;))

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja uważam że nawet jakby miałoby być to placebo to ważne że działa ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Klika razy zdarzyło mi się stosować podobne produkty:)

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja zawsze byłam ciekawa czy takie suplementy faktycznie mogą pomóc w odchudzaniu.

  OdpowiedzUsuń
 14. nauczyłam się już żyć ze swoim wyglądem... nie wierzę ani w cuddiety ani w suplementy chyba

  OdpowiedzUsuń
 15. Nigdy nie brałam tabletek na odchudzanie, bo jakoś zwyczajnie się bałam. Przydało by się jednak zrzucić parę kg ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. nie stosowalam nigdy zadnego suplementu na odchudzanie, jak juz to witaminy :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Czasami zdarza mi się sięgać po suplementy na włosy, choć generalnie mój organizm nie przyswaja zbyt wiele z takich produktów.

  OdpowiedzUsuń
 18. Ja nie stosowalam nigdy suplementow na odchudzanie 😊

  OdpowiedzUsuń
 19. Ja nigdy nie stosowałam suplementów, raczej nie zamierzam :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Zawsze uważałam, że tabletki na odchudzanie nie są dobre i lepiej zadbać o jedzenie i ćwiczenia,niż brać "Wspomagacze" :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Nie używam takich, ale też nigdy nie miałam problemów z wagą - bardziej w drugą stronę:)

  OdpowiedzUsuń
 22. Nigdy takich nie używałam bo nie mam potrzeby 🙈

  OdpowiedzUsuń
 23. Ja jakoś jestem im przeciwna :-)

  OdpowiedzUsuń
 24. Kiedy miałam problemy z apetytem (kwestia stresu w pracy) stosowałam suplementy które apetyt wywołać miały. Faktycznie mi pomogły!

  OdpowiedzUsuń
 25. Ja suplementów na odchudzanie nigdy nie stosowałam, ale jeśli miałabym taką potrzebę to czemu nie ;)

  OdpowiedzUsuń
 26. Ja używałam z ekstraktem z kofeiny i bardzo sobie chwaliłam. 😁👍

  OdpowiedzUsuń

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...