wtorek, 19 lipca 2016

Jak nakładać podkład?

Nieskazitelna i promienna cera, to marzenie nie jednej z nas. To absolutne minimum, które ma pływ na nasz makijaż. Żaden prawidłowo wykonany makijaż nie może zostać wykonany z pominięciem zadbania o ten aspekt. Największy wpływ ma na to odpowiednio nałożony podkład - im dokładniej go nałożymy, tym lepszy efekt końcowy uzyskamy - bez dwóch zdań! Teraz rodzi się pytanie, jak nakładać podkład, aby ostateczny wygląd dawał uczucie naturalności, a przy tym maskował wszelkie niedoskonałości? Pomocny okazuje się dobór odpowiedniej techniki, a także kosmetyków. Poniżej chciałabym wymienić sposoby nakładania podkładu oraz wszelkiego rodzaju wskazówki, dzięki którym nakładanie podkładu palcami, gąbeczką czy pędzlem, może okazać się jedną z przyjemniejszych czynności podczas wykonywania każdego makijażu.  

Jak nakładać podkład

OGÓLNE ZASADY NAKŁADANIA PODKŁADU:

Zasada nr 1: oczyszczanie - przed aplikacją podkładu, nasza cera powinna zostać odpowiednio przygotowana. Pierwszym krokiem jest zatem dokładnie oczyszczanie. Aby zapewnić uczucie gładkości przez dłuższy czas, postaraj się minimum raz w tygodniu wykonać peeling całej twarzy. 
Zasada nr 2: nawilżanie - jest kolejnym ważnym aspektem. Nakładanie podkładu na suchą skórę może jedynie wyrządzić szkodę, ponieważ podkład uwydatnia wtedy wszystkie suche partie.
Zasada nr 3: baza pod podkład - często pomijana i niedoceniona, ale niesłusznie. Jest to kosmetyk wielofunkcyjny i stanowi tajemną broń wielu profesjonalnych wizażystów dbających o nieskazitelny wygląd gwiazd. Baza pod podkład Rimmel Primer Lasting Finish sprawia, że pory są mniej widoczne, koloryt cery jest poprawiony, a sam makijaż utrzymuje się na twarzy zaskakująco długo.  
Zasada nr 4: światło dzienne - nakładaj podkład zawsze wtedy kiedy Ci towarzyszy. Dzięki temu uda Ci się uniknąć smug, wszelkiego rodzaju nierówności czy tak bardzo niechcianego efektu maski.
Zasada nr 5: niezbędne minimum - staram się aplikować tyle podkładu, ile pozwoli Ci na uzyskanie naturalnego wykończenia. Nie warto przesadzać, bo można zrobić sobie po prostu krzywdę.
Zasada nr 6: kolejność nakładania - podkład najlepiej nakładać od czoła, zmierzając kolejno w stronę brody. Ważne jest też, by zaczynać od środka twarzy kończąc w kierunku zewnętrznych partii. 
Zasada nr 7: dokładność - zwróć uwagę na miejsca takie jak: okolice uszu, usta, kącik oczu czy linia włosów - te miejsca bardzo łatwo przegapić.

Nakładanie podkładu palcami

NAKŁADANIE PODKŁADU PALCAMI:

Aplikacja podkładu tą metodą jest niewątpliwie najszybszym sposobem nakładania podkładu. Nie zawaham się użyć stwierdzenia, że jest to chyba najpopularniejszy sposób, ponieważ nie potrzebujemy tu dodatkowych akcesoriów jak pędzel czy gąbeczki. Ta metoda z mojego punktu widzenia nie jest dość precyzyjna, poza tym istnieje większe prawdopodobieństwo nałożenia zbyt dużej ilości podkładu. Jeżeli jednak zdecydowałaś się na ten sposób, pamiętaj, że warto używać do tego podkładu o rzadszej konsystencji jak np. Rimmel podkład MATCH PERFECTION z efektem Pore Blurring. Jak powinno wyglądać nakładanie podkładu palcami? Pierwszą ważną czynnością jest przede wszystkim higiena - powinnyśmy zacząć od dokładnego umycia rąk. Następnie wyciśnij odpowiednia ilość podkładu na grzbiet jednej z rąk - zapewni to odpowiednią temperaturę podkładu, co w konsekwencji sprawi, że będzie się lepiej rozprowadzał i wchłaniał. Opuszkami palców drugiej dłoni nakładaj na twarz podkład w sposób punktowy. Ostatnim krokiem jest wklepanie lub delikatne wcieranie podkładu. Ruchy muszą być krótkie i precyzyjne oraz trwać do momentu równomiernego stopienia się z cerą. Umycie rąk po tej czynności, to konieczność.

Nakładanie podkładu gąbeczką

NAKŁADANIE PODKŁADU GĄBECZKĄ:

Mamy tu do czynienia z kolejną popularną metodą aplikacji podkładu, niezależnie od ich konsystencji. Uzyskane krycie jest tu zdecydowanie słabsze, jednak zapewnia naturalny efekt. Nakładanie podkładu gąbeczką wymaga precyzji, którą można wypracować przy odrobinie praktyki. Sposób ten, w porównaniu z aplikacją palcami, jest bardziej higieniczny, jeżeli tylko pamiętamy o częstych wymianach czy myciach gąbeczek. Jak powinno wyglądać nakładanie podkładu gąbeczką? Jeżeli masz gąbeczkę silikonową, to warto wiedzieć jak z nią postępować. Gąbeczki te pochłaniają sporą ilość podkładu i aby tego uniknąć, przed każdym użyciem namocz j a wodą i wyciśnij. Dzięki tej czynności podkład wchłonie zdecydowanie mniej kosmetyku. Następnie wyciśnij odpowiednią ilość podkładu na grzbiet jednej z rąk i nabierz za pomocą gąbki niewielką ilość. Podobnie jak w przypadku nakładania podkładu palcami zaczynaj od czoła w kierunku brody, rozpoczynaj także od środka twarzy kierując się na boki. Pozostały na gąbeczce podkład wykorzystaj do doprecyzowania makijaży miejsc problematycznych. Pamiętaj o dokładnym umyciu gąbki.

Nakładanie podkładu pędzlem

NAKŁADANIE PODKŁADU PĘDZLEM:

Jeżeli sposób z palcami czy gąbeczką nie jest dla Ciebie satysfakcjonujący, pozostały jeszcze pędzle.Wizażyści uznają tę metodę za najbardziej profesjonalną i przy tym ekonomiczną, ponieważ odpowiednio dobrany do tego celu pędzel, nie pochłania podkładu, a co za tym idzie, starcza on nam na długo. Na rynku dostępnych jest wiele modeli pędzli z różnego rodzaju włosiami, od naturalnych po syntetyczne. Zatem jak nakładać podkład pędzlem? Bardzo ważny jest tu dobór odpowiedniego pędzla - najlepiej sprawdzi się taki, który będzie wąski i zaokrąglony o średniej gęstości włosia. Pędzle mają tendencję do nabierania większych ilości podkładu niż potrzebujemy, więc by tego uniknąć zaaplikuj odpowiednią ilość na dłoń i stamtąd pobieraj go dopiero na pędzel. Nakładanie podkładu zaczynaj od policzków oraz nosa i kieruj się ku zewnętrznym partiom twarzy. Stosuj delikatne i koliste ruchy. Stożkowatą krawędzią pędzla staraj się rozetrzeć podkład w takich miejscach jak: skrzydełka nosa, okolice oczu i ust. Na koniec pamiętaj o dokładnym umyciu pędzla, najlepiej w delikatnych środkach myjących jak zwykłe mydło czy w specjalnych środkach jak w szamponie do pędzli.

Jak widzicie, nakładanie podkładu to nic trudnego. Każda z tych technik jest pewnie każdej z Was bardzo dobrze znana, jednak mam nadzieję, że dzięki temu wpisowi, choć kilka osób dowiedziało się o kilku istotnych sprawach. Bez względu na to, jaką metodę wybierzecie, najważniejsze jest stosowanie się do kilku podstawowych zasad, które zagwarantują nam naturalny efekt zdrowej i promiennej cery.


Jakim sposobem aplikujecie podkład  na twarz? Używacie dłoni, gąbeczek czy pędzli?

30 komentarzy

  1. Świetnie napisany post. Zgadzam się ze wszystkim. Ja odkąd poznałam gąbeczki, są obowiązkowym elementem w makijażu :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Mi sprawiają najwięcej problemów :( Najciężej mi się nimi operuje. Ale zamówiłam sobie jajeczko, może będzie nieco łatwiej :D

      Usuń
  2. u mnie beautyblender rządzi :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Ze względu na pieniądze, nakładam palcami. Ostatnio przyczajałam się do zakupu gąbeczek, tak z ciekawości, ale lipiec zaskoczył mnie wydatkami.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zakup gąbeczek, to faktycznie spory koszt w skali miesiąca, ale pędzel... Za lekko ponad dolara można zamówić świetny pędzel z Aliexpress czy z Ebaya - uwierz, nie odbiegają za bardzo jakością od drogich pędzli :) Poza tym, nawet jak okaże się to bublem - 4 zł nie jest szkoda ;)

      Usuń
  4. Ja od bardzo dawna nie nakładam podkładu palcami, obecnie preferuję albo gąbeczkę albo pędzel :)

    OdpowiedzUsuń
  5. tylko gąbeczka ;) a baz silikonowych nie używam, bo silikony potwornie zapychają moją cerę

    OdpowiedzUsuń
  6. Mam podkład z Rimmela i nakładam go gąbeczką, czasem rozcieram palcami :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. U mnie też różnie - czasem nakładam pędzlem, a jak nie mam czasu, to palcami :D

      Usuń
  7. Ja teraz używam kremy bb bez baz, uwielbiam wklepywać je jajeczkiem a gdy miałam podkłady wolałam nakładać je pędzlami

    OdpowiedzUsuń
  8. U mnie krem bb bez bazy a nakładam B. Blenderem :) Jutro u mnie post z gąbeczkami:)

    OdpowiedzUsuń
  9. mnie najlepiej nakłada się pędzlem:)

    OdpowiedzUsuń
  10. Ja najlepiej lubię pędzel flat top i gąbeczkę :)

    OdpowiedzUsuń
  11. Sprawy niby tak oczywiste, ale mnóstwo kobiet o nich zapomina. Niestety.
    Ja podkład nakładam pędzlem, jednak ostatnio przerzuciłam się na palce, bo nie chce mi się myć pedzla :D
    Obserwuję:)

    OdpowiedzUsuń
  12. U mnie najlepiej sprawdzają się własne palce ;)

    OdpowiedzUsuń
  13. A mnie podoba się granatowy kolor na Twoich paznokciach :)

    OdpowiedzUsuń
  14. ja nakładam podkład palcami lub pędzlem Hakuro :) gąbeczki jeszcze nie próbowałam

    OdpowiedzUsuń
  15. Anonimowy21:59:00

    Ja nie używam podkładu ale kiedy używałam (było to kilka lat temu) miałam z tym duży problem ponieważ cera się świeciła bardzo gdyż nie używałam kremu na twarz żadnego, musiałam poprawić co chwila ten makijaż co mnie bardzo denerwowało, więc zrezygnowałam z tego. Jak na razie nie potrzebuję używać podkładu chociaż nie mam idealnej cery, ale staram się dbać o nią i jest lepiej.

    OdpowiedzUsuń
  16. polecam Beauty Blendera, wygrywa ze wszystkim:)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Na razie zamówiłam coś a'la BB, ale może kiedyś będę miała okazję wypróbować oryginalną gąbeczkę :)

      Usuń
  17. Pędzel i gąbka to moje ulubione akcesoria do nakładania podkładów. Pędzel daje większe krycie, gąbka bardziej naturalny efekt, a kremy typu BB czy CC nakładam rękoma ;)

    OdpowiedzUsuń
  18. Ja nakładam najczęściej beauty blenderem :)

    OdpowiedzUsuń
  19. Ja zazwyczaj nakładam podkład palcami :-)

    OdpowiedzUsuń
  20. Bardzo przydatny post :) najczęściej nakładam podkład palcami lub gąbeczką. Nigdy nie używam bazy a może powinnam :)

    OdpowiedzUsuń
  21. Ja nauczyłam się nakładać podkład palcami i nie umiem tego robić pędzlem czy gabeczką :)

    OdpowiedzUsuń
  22. Anonimowy20:07:00

    Palcami już dawno nie aplikuję i nie wiem jak kiedyś tak mogłam :D Zdecydowanie rządzi pędzel Hakuro H50s i na mój lekko problematyczny nos w celu lepszego krycia gąbeczka :)

    OdpowiedzUsuń

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...