środa, 25 listopada 2015

Wiewiorka.pl – zarabiaj i bądź EKO

Mam dziś dość nudny dzień, więc bezcelowo przeszukiwałam Internet. Natknęłam się na stronę wiewiorka.pl i wydała mi się ona całkiem ciekawa, dlatego postanowiłam poświęcić jej dzisiejszy post. W dzisiejszych czasach panuje moda na bycie EKO i ja bardzo chętnie tej modzie się poddaję. W moim domu sortuje się śmieci na kilka kategorii, do sklepów staram się zabierać ze sobą swoje reklamówki lub eko torby, by nie kupować dodatkowych w sklepie, nie śmiecę w miejscach publicznych (w innych w sumie też nie) i potrafię zwrócić uwagę komuś, kto z tą zasadą jest na bakier – to niby tylko kilka podstawowych zachowań/czynności, które powinny być wpajane do naszego życia, by przyczynić się do lepszego, czystszego i zadbanego przebywania na świeżym powietrzu. Ale co z życiem w naszych 4 ścianach? Wielu ludzi ma manię zbierania i ja taką osobą do niedawna również byłam. Upychałam wszystkie niepotrzebne rzeczy po kątach, stare ubrania czy buty z sentymentu wynosiłam na strych, a tam wiadomo – tylko się kurzyły. Od jakichś 2 lat staram się systematycznie sprzątać zawartość swoich szafek i niepotrzebne rzeczy wyrzucać lub ofiarowywać komuś innemu. Jest też inny sposób na to, by rozprawić się z zalegającymi nam rzeczami różnej maści i w tym momencie z pomocą przychodzi właśnie platforma wiewiorka.pl. Jest to strona, dzięki której możemy pozbyć się niepotrzebnych książek, butów, ubrań, butelek zwrotnych czy elektroniki i jeszcze na tym zarobić. Więcej rzeczy, które interesują Wiewiórkę możecie znaleźć na poniższym plakacie.

Na czym polega rejestracja do serwisu Wiewiórki?  
Podanie przez Ciebie prawidłowych danych to najważniejszy element rejestracji i zarazem połowa sukcesu. Pod wskazany przez Ciebie adres, firma wyśle Ci pakiet startowy, w którego skład wchodzą: 5 worków z kodem kreskowym (na podstawie kodu odbywa się weryfikacja Twojej paczki, dlatego pamiętaj, że to jest ważne!); karta pre-paid (właśnie na nią przekażemy wynagrodzenie za surowce) oraz ulotki z informacją co możesz nam sprzedać i jak posegregować rzeczy. Na Youtubie znajdziecie szybki i łatwy sposób jak to zrobić. Znajdziecie go pod tym linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=iGN-LCT1SUA.  

Zalety skorzystania z serwisu Wiewiórka Niewątpliwą zaletą skorzystania z usług serwisu jest to, że masz możliwość pozbycia się większości rzeczy, które Ci zalegają w szybki i sprawny sposób. Kiedy już będziesz w posiadaniu wszystkich wymienionych rzeczy, które opisałam wcześniej i zgromadzisz odpowiednią ilość przedmiotów, które chciałbyś spieniężyć, wystarczy, że zalogujesz się w serwisie, musisz podać numer kodu kreskowego z worka, rodzaj surowca i wagę oraz preferowaną datę odbioru. Firma wychodzi naprzeciw swoim klientom i dba o ich wygodę, co jest kolejną zaletą, bo jeżeli mieszkasz w domku jednorodzinnym to śmiało możesz zostawić worki w altance śmietnikowej, wystarczy zaznaczyć w systemie, że właśnie tam worki czekają na odbiór. Możesz także wskazać najbardziej dogodne dla Ciebie godziny, w których powinien pojawić się kurier lub nadać paczkę osobiście przez paczkomat. Za przekazane surowce otrzymasz gotówkę (firma ma swój własny cennik, który jest dostępny po zarejestrowaniu się) – czy może być jeszcze lepiej? Tak, bo o ile nie zależy nam na zarobku, to możemy zlecić firmie przelanie pieniędzy na konto np. fundacji i tym samym pomóc innym.

Znacie portal wiewiorka.pl? Co sądzicie o takim sposobie przekazywania niepotrzebnych już nam rzeczy? Kto skusi się na rejestrację na tej stronie?

16 komentarzy

 1. Nie znam ,ale zaraz zajrzę tam;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super sprawa, na pewno tam zajrzę bo mam bardzo dużo niepotrzebnych ubrań, butów itp :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajny pomysł na pozbycie się niepotrzebnych rzeczy i można na tym zarobić ;D

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie znam ale z przyjemnością go poznam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Idę zobaczyć, jestem za :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Pierwszy raz o takim portalu słyszę ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zaraz sprawdzę jak to dokładnie wyglada, bo nigdy wczesniej o tym portalu nie słyszałam ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. ooo pierwszy raz spotykam się z tą stroną,super sprawa ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Dobrze czytać blogi :) Buziaki ślę :***

  OdpowiedzUsuń
 10. Chętnie się zapoznam:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Natalia czy Ty wiesz, że te worki, z ubraniami których planowałam się pozbyć nadal stoją w mojej sypialni? Co za wstyd. Nienawidzę pozbywać się ubrań ale z drugiej strony ciąży mi ich obecność. Masakra… jestem najgorszym chomikiem jakiego można sobie wyobrazić.

  OdpowiedzUsuń
 12. Zaciekawiła mnie ta stronka. W wolnej chwili zajrzę na nią :-)

  OdpowiedzUsuń
 13. Oo dobrze wiedzieć o tej stronie :D

  OdpowiedzUsuń
 14. Fajna inicjatywa :)
  My nieużywane ubrania czy akcesoria domowe oddajemy podczas zbiórek rzeczy dla potrzebujących :)

  OdpowiedzUsuń
 15. znam i już od jakiegoś czasu myślę, żeby im coś podesłać :)

  OdpowiedzUsuń

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...