poniedziałek, 21 grudnia 2015

#5 Przegląd filmowy w świątecznym klimacie

Wróciłam z ostatniego zjazdu na uczelni przed Świętami. Jeden egzamin za mną i po świętach okaże się czy będzie 1:0 dla mnie czy dla psychologii. Maraton informatykowy (od 8 do 15) także przeżyłam, choć zamykając oczy do snu, widziałam wszystkie nazwy, p8a.1, p8b.1 - takie tam kody z najgorszego programu jakiego do tej pory używałam - SPSS, czyli program do statystycznej analizy danych, który okaże się pomocny dla osób, które w swoich pracach będą prowadziły badania metodą ilościową. Będę się mordowała z nim na zajęciach, choć ostatecznie do niczego mi się nie przyda, bo w pracy magisterskiej też będę prowadziła badania metodą jakościową - jak to było przy licencjacie. Ale koniec narzekania, czas przejść do właściwej części posta, czyli przedstawić Wam swoje ulubione filmy świąteczne. Zainspirowana wpisem u Arcy Joko, postanowiłam stworzyć coś swojego.

#1 KEVIN SAM W DOMU / KEVIN SAM W NY
Nie wiem co mogłabym napisać w opisie tego filmu, ponieważ słowa wydają się tu zbędne. Nie bez powodu Kevin znajduje się na pierwszym miejscu, bo od lat też jest jednym z nielicznych dla mnie filmów, które oglądam i mi się nie nudzą. Powstał on w roku 1990 - czyli nie było mnie jeszcze nawet na świecie. Pewnego roku, Polsat miał nie emitować Kevina, ale ludzie zaczęli protestować - tradycja to tradycja. Jedni go kochają - inni nienawidzą. Ja z pewnością należę do pierwszej grupy. Kevin - widzimy się w Wigilię!

http://bi.gazeta.pl/im/b4/93/e7/z15176628Q,-Kevin-sam-w-domu-.jpg

#2 HOLIDAY
Jest to film z 2006 roku, więc już stosunkowo stary. Opowiada on o tym, jak dwie kobiety, które zupełnie się nie znają, postanawiają zamienić się domami na Święta, by uciec od przytłaczających je problemów. Iris przeprowadza się do słonecznego Los Angeles, a Amanda wyjeżdża na zaśnieżoną angielską wieś. Czy zamiana okaże się korzystna dla nich obu? Czy może pożałują tego szalonego pomysłu? Czy odnajdą miłość?
http://images.contentful.com/7h71s48744nc/2YQy8wIrr2MsMy6GEwsm4Q/521b8a598925a2ce889732c68d8c42e1/the-holiday.jpg

#3 ŚWIĄTECZNA GORĄCZKA
Film z 1996 roku, gdy go wyemitowano, miałam zaledwie 4 lata. Fabuła filmu opiera się na poszukiwaniach przez ojca (Arnold Schwarzeneger) wymarzonego prezentu dla swojego syna - Turbo Mana. Jest to bardzo ważne zadanie, ponieważ przez to, że ojciec dużo pracuje, zaniedbał swoją rodzinę. Zakup wymarzonej zabawki ma usprawiedliwić jego pracoholizm. Nie jest on jednak jedyną osoba, która pragnie zdobyć tego robota. W bój po ostatnią sztukę zabawki wkracza również listonosz. Obu mężczyznom nie sprzyja szczęście. Który z nich okaże się szybszy i zdobędzie zabawkę dla swojego syna?

https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj-zmptlmKmvW_0XI5fCiwDwkShtcydujFnrC6p2V7zykaS4aK9VegJKw4R5324rOjKg2XYO0iBQLt2z0zcNu1_SNbfayGPMVK6ms2z1gxiGESqdOsNV2bnioBX9cSUeeFNdwOpTlBUnG0d/s1600/swieta.006.png

#4 CUD NA 34 ULICY
Kriss Kringle zostaje zatrudniony w wielkim magazynie jako Święty Mikołaj. Sklep znajduje się w poważnych kłopotach finansowych i grozi mu przejęcie przez wrogą sieć megasamów. Jednak Kriss dzięki swoim niekonwencjonalnym pomysłom przyczynia się do zwiększenia obrotów i staje się sensacją sezonu. Zawistny szef konkurencji knuje intrygę, by skompromitować świętego Mikołaja [opis dystrybutora]. Jest to film, który oglądam, podobnie jak Kevina, co roku i za każdym razem mnie wzrusza. Opowiada on o sile magii świąt, którą dzięki staruszkowi poczuje cała okolica.

https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiL7MrJI_bBN6HSZmwUQ2p3x4YSEVj5OTh_OQpzkie8usrVbmavVHhZwFGYYZ5k9swxU_cBLq5jcy4Iz088p90rWw4Ko7l8a4g2FeVBtw-_f56l9FEFON-zaHGIEU_TNENK6htqTHsOeCWU/s1600/swieta.001.png

#5 WESOŁYCH ŚWIĄT
 Film z 2006 roku, który opowiada o dwóch rodzinach. W pewnym małym miasteczku Steve jak co roku wprowadza bożonarodzeniowy reżim dokładnie zaplanowanej tradycji. Jednak jego plany pokrzyżuje nowy sąsiad, a dokładniej Buddy, który wprowadza się po sąsiedzku. Wymyślił on sobie, że wykorzysta Święta, by swój dom uczynić widocznym z kosmosu i postanawia zamienić swój dom w wielką "świecącą żarówkę". Obaj sąsiedzi rywalizują ze sobą, a wszystkiemu przyglądają się ich żony, które po części hamują ich zapędy. Jak się skończy cała historia? Czy panowie się pogodzą?

http://1.fwcdn.pl/ph/97/23/319723/159879.1.jpg 

Tak wyglądają moje propozycje świątecznych filmów, które oglądałam i równocześnie polecam obejrzeć je także Wam. Zapewne większość z nich znacie, jak nie wszystkie. Jeżeli jednak jest tu jakaś osoba, która tych filmów nie widziała, to nie pozostaje mi nic innego jak tylko zachęcić do obejrzenia.

Jaki jest Wasz ulubiony film świąteczny?

30 komentarzy

 1. U mnie zdecydowanie Kevin wygrywa.

  OdpowiedzUsuń
 2. "Kevin sam w domu" jest obowiązkową pozycją w Święta :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Z chęcią obejrzę Holiday :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Moim ulubionym jest chyba Kevin. bez niego święta nie byłyby takie same

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja uwielbiam na święta Listy do M :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mój ulubiony film to oczywiście Kevin i nie wyobrażam sobie świat bez niego :)

  OdpowiedzUsuń
 7. ja dzisiaj tak w klimacie świątecznym oglądałam "Świąteczny pocałunek" polecam :)
  wesołych świąt :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie przepadam za żadnym z nich, ale kiedyś lubiłam :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo lubię Holiday :) I też uważam że bez Kevina nie ma Świąt :P

  OdpowiedzUsuń
 10. Moim ulubionym świątecznym filmem bez dwóch zdań jest Holiday :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Z Twoich propozycji oglądałam tylko Kevina :D

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie przepadam za świątecznymi filmami :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Super propozycje :) Też myślę nad takim postem <3

  OdpowiedzUsuń
 14. Kevina zamierzam obejrzeć, bo w zeszłym roku chyba nie widziałam:P

  OdpowiedzUsuń
 15. Wszystkie te filmy bardzo lubię :) Ale Kevin to podstawa :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Chyba "Listy do M. najbardziej lubię:)

  OdpowiedzUsuń
 17. Ja uwielbiam ,,Listy do M" ;)

  OdpowiedzUsuń
 18. A ja się wyłamię i powiem, że nie lubie Kevina...tyle razy już leciał :P Z Twoich propozycji najbardziej lubię Holiday! Polecam, bardzo fajny i na świeta i na każdy inny dzien - ot przyjemny film dla dwojga ;)

  OdpowiedzUsuń
 19. Ja widzę, że znam tylko pierwszą pozycję haha :D

  OdpowiedzUsuń
 20. Ja mam mnóstwo ulubionych filmów świątecznych :D Z Twojej listy najbardziej lubię Holiday :D

  OdpowiedzUsuń
 21. Święta bez Kevina to nie święta :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Święta bez Kevina to nie święta ;D Holiday to jeden z moich ulubionych filmów, zawsze polecam, kiedy ktoś pyta, co obejrzeć ;)

  OdpowiedzUsuń
 23. Uwielbiam te filmy. Z corocznych polecam także Święta last minet czy w Krzywym Zwierciadle :)

  OdpowiedzUsuń

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...