Cześć! Na dworze prawdziwa wiosna. U mnie jest już na tyle ciepło, że dziś chodziłam nawet w koszulce na krótki rękaw. Cieszę się, bo dzień jest coraz dłuższy i kiedy dopisuje jeszcze pogoda - aż chce się żyć. Dziś przygotowałam dla Was post z kategorii lifestylowych. Chciałabym pokazać Wam swoje 3 sposoby na wykorzystanie serwetek papierowych jednokolorowych oraz tych ze wzorem.
#1 SERWETKA PAPIEROWA JAKO TŁO DO ZDJĘĆ
Nie od dziś wiadomo, że zdjęcia na białym tle cieszą się największą popularnością, ponieważ są czyste, przejrzyste i najbardziej pasują do stylistyki niejednego bloga. Jednak gdy blog jest skromny, do zdjęcia można dodać jakieś akcenty. Mogą być nimi kwiaty, podkładki, ale także... Papierowe serwetki. Uwielbiam motywy floralowe i każdy kto mnie zna o tym wie, dlatego jeżeli nie masz żywych kwiatów, które mogłabyś użyć do zdjęć, możesz użyć tych, które są na serwetce. Na poniższych zdjęciach widnieją serwetki Paw o nazwach For all woman oraz Spring Lilac.
#2 SERWETKI PAPIEROWE JAKO DEKORACJA STOŁU
W tym pomyśle nie dałam niczego odkrywczego - pomyśli tak pewnie każdy, kto do tego punktu doszedł. Jednak poza samą propozycją, przygotowałam dwa tutoriale pt.: Jak złożyć serwetki na kształt kwiatu lotosu oraz dżonki. Z pierwszego zawodu jestem technikiem hotelarstwa. Swojego czasu umiałam złożyć serwetkę na 25 sposobów. Teraz co nie co zapomniałam, ale i tak było fajnie odświeżyć sobie pamięć i pokazać Wam swoje dwa ulubione wzory składania. Ważne jest, by były to serwetki jednolite, ponieważ te z wzorami są z drugiej strony białe i często przez to ogólny efekt jest gorszy. Moja serwetka to Unocolor Turquoise.
WZÓR NR 1 - Kwiat lotosu
Rozkładamy serwetkę, następnie zaginamy do środka wszystkie rogi. Kiedy już to zrobimy, przekładamy serwetkę na drugą stronę. Trzeba to robić dość precyzyjnie, bo podczas tej czynności, serwetka średnio z nami współpracuje.
Po obróceniu zaginamy rogi do środka po raz drugi. Gdy już zagniemy wszystkie rogi, serwetka będzie prezentowała się tak jak na środkowym zdjęciu. Podnosimy lekko i po kolei każdy róg do góry i...
Wyciągamy spod spodu kawałek serwetki - robimy to bardzo delikatnie, żeby jej nie rozerwać. Kiedy odegniemy kawałek, najlepiej jest potem przytrzymać palcami środek i pociągnąć cały róg wyciągniętej serwetki w górę. Wtedy nabierze ładnego kształtu. W złożoną w środku (jednego płatka) serwetkę wkładamy palce i rozpychamy na boki, by zrobić ładny kształt. Z kolejnymi rogami postępujemy tak samo i voila.
WZÓR NR 2 - Dżonka
Układamy serwetkę na znak karo. Na kolażu zaznaczyłam 3 czerwone punkty, które podczas składania tego wzoru są bardzo istotne. Na każdym ze zdjęć zaznaczyłam ten róg serwetki, który ma najwięcej swobodnych warstw (jak w środkowym zdjęciu). Należy zatem położyć serwetkę tak, by były one na dole, następnie złożyć serwetkę w trójkąt, jak na zdjęciu ostatnim.
Kolejnym krokiem jest złożenie serwetki w kształt deltoidu. Należy postępować zgodnie ze zdjęciami. Dolne końce należy zagiąć w drugą stronę, tak jak widać to na pierwszym, poniższym zdjęciu.
Kiedy uzyskamy taki wygląd serwetki, całość składamy na pół, tak jak na zdjęciu środkowym. Odkręcamy serwetkę do właściwej pozycji i wyciągamy warstwy serwetek nadając im palcami odpowiedni kształt.
Teraz już wiecie dlaczego tak bardzo ważne jest to, by odpowiednią stroną złożyć ją na samym końcu. Gdybyśmy złożyli ją inaczej, nie moglibyśmy teraz wyciągnąć pojedynczych warstw do góry.
#3 SERWETKI PAPIEROWE W DECOUPAGE
Decoupage z każdym rokiem nabiera coraz więcej popularności. Swojego czasu bardzo często ozdabiałam tą techniką bardzo wiele przedmiotów. Od desek do krojenia, po ramki, wazony czy chociażby zwykłe słoiki. Dziś znalazłam u siebie w pokoju idealny przedmiot, który tą techniką można ozdobić. Są to zajączki, które kupiłam jakiś czas temu.
Do tego potrzebujemy: Białą farbę (o ile nasz przedmiot
nie jest biały), nożyczki, coś do odrysowania (w moim przypadku długopis), lakier (ja mam zwykły do
drewna) oraz najważniejsze, czyli serwetka ze wzorem (ja po raz kolejny użyłam Spring Lilac marki Paw Decor Collection).
Mam wiele kompletów serwetek tej firmy w swoich zbiorach, które na
obecną chwilę są bardzo pokaźne. Serwetki te cechuje bardzo dobra jakość
oraz multum wzorów. Zapraszam do obejrzenia całego procesu ozdabiania
zajączka.
Odrysowujemy nasz wzór na serwetce i wycinamy najdokładniej jak potrafimy. Następnie zrywamy dwie białe warstwy, ponieważ potrzebujemy tylko tej kwiatowej. Jest to bardzo ważne, ponieważ im cieńsza serwetka, tym lepiej będzie nam ją zalakierować. Przykładamy serwetkę do przedmiotu, następnie pokrywamy lakierem, od środka na zewnątrz - tak jest najprościej.
Serwetka po pierwszej warstwie lakieru nie wygląda najkorzystniej. Widoczne są różne nierówności, ale nie ma się co martwić. Nałożyłam trzy warstwy lakieru. Następnie przetarłam całość drobnym papierem ściernym, wytarłam na mokro pył, który po przecieraniu się nagromadził i naniosłam kolejne warstwy, które na końcu również przetarłam. Ostatecznie całość wygląda bardzo estetycznie i przede wszystkim jest to gładka i miła w dotyku powłoczka. Zajączek stoi obecnie na moim stoliku koło łóżka.
Mam nadzieję, że post nie wyszedł za długi, a przedstawione w nim treści komuś się przydadzą. Jak widać za pomocą jednej serwetki można odmienić kilka rzeczy, tj. stół, zdjęcia, a także przedmioty.
Ozdabiacie przedmioty techniką decoupage?
skąd ta ładna biała podstawka czy też talerzyk na 2 zdjęciu?
OdpowiedzUsuńIKEA :)
Usuńjak otło może posłużyćwszystko ja juz powoli zaczynam kupować na sezon wiosenno letni ;p
OdpowiedzUsuńJa jednak nie jestem tego samego zdania ;) Wiele rzeczy może posłużyć za tło, ale na pewno nie wszystko ;))
UsuńJedyny pomysł którego nie znałam to ten ostatni :)
OdpowiedzUsuńTen królik wyszedł fantastycznie!
OdpowiedzUsuńKrólik wygląda pięknie :)
OdpowiedzUsuńdorwałaś piękną serwetkę - królik wyszedł przeuroczy!
OdpowiedzUsuńBardzo fajne i przydatne dodatki które urozmaica tło zdjeć. Muszę popracować nad tym 😊
OdpowiedzUsuńTen królik super :D a jakiego lakieru do niego użyłaś? :D ja się nie znaju na decoupage :D
OdpowiedzUsuńa z tych turkusowych serwetek można by zrobić pompony :D
Ale świetne pomysły :) u mnie dzisiaj tez było bardzo ciepło i przyjemnie :D
OdpowiedzUsuńAle śliczny królik, świetny pomysł :)
OdpowiedzUsuńJa wykorzystuję czasami serwetki jako tło do zdjęć na bloga, ostatnio kupiłam śliczne w różyczki w Pepco :) Metody DECOUPAGE jeszcze nie próbowałam, ale nie raz mnie korci, żeby kupić podstawowe rzeczy, kleje itp :) Można cuda wyczarować, najbardziej podobają mi się zawsze szkatułki na biżuterię robione właśnie taką metodą. Twój króliczek wyszedł ekstra :)
OdpowiedzUsuńExtra pomysły, taki kwiat lotosu chciałabym umieć robić ;p
OdpowiedzUsuńŚwietny pomysł z serwetką :)
OdpowiedzUsuńJa uwielbiam zastosowanie jako tło :)
OdpowiedzUsuńCiekawe pomysły. Niektóre chętnie przetestują w domu :)
OdpowiedzUsuńfajnie wyszło
OdpowiedzUsuńCudowny pomysł! Bardzo podoba mi sie ten zajączek :)
OdpowiedzUsuńPozdrawiam,
> http://w-pogoni-za-idealem.blogspot.com/ <
Fajne wykorzystanie serwetek w DECOUPAGE :-)
OdpowiedzUsuńAle piękne zdjecia ❤️
OdpowiedzUsuńNo ciekawie się sprawdzają takie niepozorne serwetki :)
OdpowiedzUsuńFajne :)
OdpowiedzUsuńużywam serwetek na wszystkie wymienione przez Ciebie sposoby:)
OdpowiedzUsuńsuper! Mój blog Ma i Bla
OdpowiedzUsuńZajączek jest cudowny!
OdpowiedzUsuńBardzo fajne pomysły ;)
OdpowiedzUsuńpierwszy sposób jest dla mnie, super!
OdpowiedzUsuńdzięki za pomysły, kupię ładne serwetki i wykorzystam do zdjęć, to super inspiracja
OdpowiedzUsuńŚwietny pomysł :)
OdpowiedzUsuńJa w sumie kupuję zwykle serwetki w jednym kolorze, bo są uniwersalne :D
OdpowiedzUsuńJa w sumie kupuję zwykle serwetki w jednym kolorze, bo są uniwersalne :D
OdpowiedzUsuńWłaśnie bardzo często używam serwetek do decoupage :)
OdpowiedzUsuń