piątek, 6 kwietnia 2018

Wszechstronne zastosowanie sprężarki powietrza

Dziś dość nietypowo, bo będzie trochę... Po męsku. Post będzie dotyczył sprężarek kaeser.pl. Dla niektórych kobiet ten temat może okazać się dość abstrakcyjny, ale nie dla mnie. Ze sprężarką tłokową jestem obeznana, bo wielokrotnie ułatwiła mi ona życie. Można ją spotkać w większości męskich garażów, a jej zastosowanie jest naprawdę szerokie. Do tej pory nie zdawałam sobie z tego sprawy, ale jest to urządzenie bardzo pomocne. Pominę typowo budowlane, przemysłowe i medyczne zastosowanie, a zajmę się tym, które są przydatne dla kobiety.

#1 POMPOWANIE KOŁA W ROWERZE/SAMOCHODZIE

Po raz pierwszy w tym roku korzystałam ze sprężarki właśnie w tym celu. Po zimie, powietrze w kole rowerowym nieco opadło, a jak widzieliście może ostatnio na story, miałam już pierwszą jazdę rowerem, więc trzeba było ten sprzęt odpowiednio przygotować. Korzystając ze sprężarki, napompowanie powietrza w kole to kwestia kilku sekund.

#2 POMPOWANIE BALONÓW NA JAKĄŚ UROCZYSTOŚĆ

Balony kojarzone są z różnego rodzaju imprezami i nie bez powodu. Jest to dekoracja, którą można szybko zorganizować. Jest prosta, może być kolorowa lub zachowana w stylistyce, jaka nam najbardziej odpowiada. I o ile napompowanie 10 balonów nie jest wielkim wyczynem, tak napompowanie kilkuset balonów, np. do zrobienia balonowego łuku weselnego nad bramę, to już spore wyzwanie. Sprężarka zdecydowanie nam to ułatwi.

#3 POMPOWANIE MATERACÓW NA PRZYJAZD GOŚCI / POMPOWANIE BASENÓW

Jeżeli ktoś ma małe mieszkanko i nie ma w nim pokoju dla gości, najpopularniejszą metodą przenocowania znajomych czy rodziny są materace. Trzeba je jednak wcześniej napompować, co nie jest takie proste, jeżeli mielibyśmy pompować go ustami. Tu również świetnie sprawdzi się sprężarka. Możemy jej użyć także do napompowania basenu podwórkowego, które rozstawiamy latem.

#4 OCZYSZCZENIE PRZESTRZENI MIĘDZY KLAWISZAMI NA KLAWIATURZE

Ogólnie staram się nie jeść przy komputerze, ale zdarza się, że gdzieś się śpieszę, więc chcąc zaoszczędzić trochę czasu, łączę te dwie rzeczy ze sobą. W konsekwencji pod przyciski klawiaturowe dostają się różnego rodzaju paprochy. Dostaje się tam również kurz. Za pomocą sprężonego powietrza można się ich stamtąd pozbyć.

Sprężarka nie jest urządzeniem niezbędnym, ale zdecydowanie ułatwia życie. Warto ją mieć pod ręką, bo tak naprawdę, nigdy nie wiadomo, kiedy nam się przyda. Oczywiście, nikt nie kupuje sprężarki dla napompowania balonów czy koła w rowerze, jednak mężczyźni z pewnością znajdą im inne, ważniejsze zastosowanie, a my dodatkowo będziemy mogły się wspomóc w tak, wydawałoby się, prostych, ale nie do końca czynnościach.

Czy Wasi mężczyźni mają w domu sprężarki? Korzystacie z nich?

14 komentarzy

 1. Rowery czy opoby do samochodu to koniecznie z kompresorem. Akurat tato moj mamy to korzystamy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mój tata używa sprężarki do czegoś innego - mianowicie podłącza pod nią aerograf i maluje swoje modele :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe urządzenie i ma wiele zastosowan :) moj tata ma taka w domu i sie prZydaje

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam podobną sprężarkę w garażu, ale ma już sędziwe lata, trzeba pomyśleć o nowej ;) U mojego męża w pracy jest kilka sprężarek tej firmy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mój tata czy chłopak ze sprężarki korzystają praktycznie każdego dnia, a w mechanice jest sporo więcej zastosowań więc dla facetów to podstawa😁 ja głównie zgłaszam się z napompowaniem lub wydmuchaniem czegoś 😁

  OdpowiedzUsuń
 6. O kurczę... Chyba pierwszy raz nic Ci sensownego nie napiszę bo wiem jedynie tyle że takie coś istnieje...

  OdpowiedzUsuń
 7. Sprężarka pompowalismy balony na luk na brama do slubu, a byla ich tam ponad tysiac, takze bardzo nam ulatwila zadanie:). Poza tym w moim garazu ma swoje szczegolne miejsce i czesto jej uzywamy:)

  OdpowiedzUsuń
 8. mamy sprężarkę i rzeczywiście trudno sobie wyobrazić żeby jej nie było. przydaje się w tych wszystkich aspektach życia, dzięki niej idziemy na łatwiznę i oszczędzamy płuca :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawe zastosowania, nie znoszę pompować materaców... :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Sprężarka świetnie się sprawdza przy czyszczeniu małych szczelin w samochodzie :D. Nie trzeba dłubać wykałaczkami.

  OdpowiedzUsuń
 11. Do pompowania koła jak znalazł;)

  OdpowiedzUsuń
 12. To na pewno przydatne urządzenie : ) Zwłaszcza jeśli ma się samochód :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Na moje wesele balony były nadmuchiwane właśnie przy pomocy sprężarki. Bardzo polecam ten sposób, bo dosłownie chwilę zajęło nadmuchanie około 100 balonów :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Oj tak, sprężarka przydaje się nie tylko mężczyznom hehe :) ale o pompowaniu balonów jakoś bym nie pomyślała, dzięki za podpowiedź :D

  OdpowiedzUsuń

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...