środa, 12 września 2018

Printu - nasze ślubne wspomnienia na papierze

Jeszcze 4 dni i mijają 3 miesiące od jednego z najpiękniejszych dni w naszym życiu - ślubu i wesela. Bardzo często wracam do tych chwil myślami. Myśli i wspomnienia są jednak ulotne. Warto więc zadbać o to, by piękne chwile były z nami już na zawsze. Ja o tym pomyślałam i stworzyłam kilka fotoksiążek dla siebie i naszych najbliższych. Zrobiłam to na stronie Printu, o której więcej dowiecie się tutaj: https://printu.pl. Dziś chciałabym pokazać Wam, co stworzyłam i zarazem podzielić się z Wami kadrami z naszego wyjątkowego dnia.


Zrobiłam 3 fotoksiążki - dwie dla naszych rodziców oraz jedną, plenerową dla nas. Do tego minibooka dla mojej świadkowej.  Na zdjęciach prezentuję tylko dwie fotoksiążki. Robię to jednak z premedytacją, ponieważ fotoksiążki dla naszych rodziców różnią się od siebie jedynie kilkoma zdjęciami, więc uznałam to za rozsądne rozwiązanie, by ich tu nie powielać.


Fotoksiążka górna, to właśnie album dla naszych rodziców. Skorzystaliśmy z gotowych szablonów dostępnych na stronie: https://printu.pl/fotoksiazka/szablony/slub-i-wesele/ i zdecydowaliśmy się na "Ślubny minimalizm". Ten wzór wydał się nam najbardziej prosty i klasyczny, dzięki czemu mogliśmy dodać tam dużo zdjęć. Ślub i wesele, a wcześniej przygotowania, to wiele godzin robionych zdjęć, więc proste szablony wydają się najbardziej przyjazne, gdy chcemy wiele pokazać.


Wszystkie wydarzenia ułożyłam chronologicznie. Zaczęłam od daty ślubu, następnie rozmieściłam zdjęcia z przygotowań, ceremonii w kościele, kadry z wesela (toast, pierwszy taniec, zabawa, atrakcje, podziękowania dla rodziców i chrzestnych, oczepiny), a na koniec kilka ujęć z sesji plenerowej. Zdjęcia można opatrzyć dodatkowymi podpisami, z których ja skorzystałam. Dodawałam m.in. cytaty czy krótkie opisy.Podczas projektowania swoich książek, możemy zaaranżować zarówno pierwszą stronę, środek (wiadomo!), ale także tylną okładkę. Ja zdecydowałam się umieścić tam dedykację dla naszych rodziców. Wydaje mi się, że to miły akcent i podkreślenie, że te fotoksiążki zostały zaprojektowane właśnie z myślą o nich.


Zaprojektowałam też dla nas fotoksiążkę z sesji plenerowej. Tu każde zdjęcie zajmowało całą stronę. Jak wiadomo, zdjęć z sesji plenerowej jest bardzo mało, dlatego postanowiłam poświęcić im więcej miejsca. Ta sesja w moim odczuciu była naprawdę udana (zdjęcia robił nam Jacek Jagaczewski - jagaczewski.com). Tym razem skorzystałam z szablonu "Mąż i żona". Bardzo podobała mi się okładka.Na tył postanowiłam nie dawać żadnego zdjęcia - w środku dałam ich i tak bardzo dużo. Dodałam więc nasze imiona, datę ślubu i urocze, minimalistyczne strzałki. 


Zaprojektowałam również minibooka. Postępowałam podobnie, jak przy Tworzeniu fotoksiążek. Zrobiłam to chronologicznie, jednak przyłożyłam większą wagę do detali. Dodałam też więcej zdjęć mojej świadkowej, bo w końcu to prezent dla niej. Na końcu pokusiłam się o zrobienie kolażu z naszego pleneru i napisanie dedykacji.Na koniec mam dla Was kilka ogólnych informacji i moich osobistych wskazówek. Czas realizacji, to około 7 dni. Z wykonania jestem bardzo zadowolona. Papier z jakich wykonane są książki, ich klejenie i ogólne wykonanie jest premium i bardzo staranne. Jeżeli postanowicie stworzyć swoje fotoksiążki, to polecam najpierw odpalić jakiś szablon na próbę, skorzystać z trybu "EKSPERT" (wtedy można edytować szablon i stworzyć go bardziej pod siebie. Tryb ten nie jest dostępny na minibookach) i trochę się pobawić - z pewnością tworzenie wtedy właściwej książki będzie dużo prostsze, a my zaoszczędzimy sobie nerwów. Polecam również nie dodawać na pierwszą stronę zdjęć o dużym nasyceniu kolorów, bo po zrobieniu będą nasycone jeszcze bardziej. Kolory zdjęć w środku są bez zmian. 

Zamawiacie fotoksiążki? Lubicie uwieczniać wspomnienia w takiej formie?

20 komentarzy

 1. cudowna fotoksiążka, fotograf się spisał, a Wy dzięki Printu macie pamiątkę na zawsze. super!

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne książki zawierające cudowne wspomnienia. Miałam już okazję projektować fotoksiążki Printu i też jestem z nich zadowolona. <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam FOTO KSIĄŻKI i sama jestem ich posiadaczką.Moim zdaniem jest,to świetna pamiątka na lata a w dodatku baaardzo estetyczna i praktyczna :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne fotoksiążki :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mi fotoksiazke zrobił fotograf, ale mam tam ponad 500 zdjęć ;D. Z Printu mam dwie fotoksiazki Martynki i jestem z nich zadowolona;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Fotoksiążki są świetną pamiątką :)

  OdpowiedzUsuń
 7. mam stamtąd fotoksiązkę i lubię ją bardzo, super pamiątka

  OdpowiedzUsuń
 8. Klasyczne fotoksiążki mi się nie podobają. Takie z okładką zrobioną od czapy i bazujące na szablonie, którego nie można zmienić. Za to te z Printu są rewelacyjne. Możliwość personalizacji każdej strony, dodawania dodatkowych elementów i napisów - po prostu super. Do tego szybki czas realizacji zamówienia :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Uwielbiam fotoksiążki :) Sama mam trzy :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Wspaniałe pamiątki, piękne zdjęcia i ujęcia, dobry fotograf :) Na pewno rodzice i świadkowa będą zadowoleni z prezentu :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Piękne macie zdjęcia. Sama też stworzyłam foto-książkę na printu ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Super pamiatka! :) ja czekam na swoje zdjecia ślubne i tez sie zabieram do roboty :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Mam fotoksiążke Printu i jestem bardzo z niej zadowolona. Wasza jest wspaniała!

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja uwielbiam fotoksiążki! Robiłam już ich około 10 - i trzy pochodzą właśnie z tej firmy. Jestm bardzo zadowolona z ich jakości - zdjęcia nie bledną po upływie czasu i ciągle przywołują cudowne wspomnienia.

  OdpowiedzUsuń
 15. Przepiekne zdjecia i cudowna pamiatka ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Cudowna pamiątka z tego wyjątkowego dnia :) Ze swojego ślubu również mam zamiar taka stworzyć ;)

  OdpowiedzUsuń
 17. Też kiedyś sobie taką stworzę - to przepiękna pamiątka z tego cudownego dnia na wiele wiele lat.

  OdpowiedzUsuń
 18. jakie piękne zdjęcia!!!

  OdpowiedzUsuń
 19. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...