wtorek, 10 listopada 2020

Fit catering – 5 posiłków czy mniej? Ile wybrać?

Zła ilość posiłków spożywana w ciągu dnia to jeden z największych problemów osób próbujących zrzucić kilogramy. Zazwyczaj pojawiają się tutaj 2 problemy. Z jednej strony mamy osoby, które jedzą tylko 2-3 razy dziennie. Zazwyczaj są to osoby zapracowane, które po prostu nie mają kiedy jeść i po porannym śniadaniu jedzą dopiero obiadokolację po powrocie do domu, czasami z przekąską w ciągu dnia. Z drugiej strony mamy osoby, które spędzają cały dzień na podjadaniu. Obydwie opcje są złe dla naszego zdrowia i wagi. Właśnie dla takich osób została stworzona dieta pudełkowa. Tutaj jednak też trzeba wybrać ilość posiłków. Na jaką się zdecydować? 


Co mówią zasady zdrowego żywienia?

Według zasad zdrowego żywienia powinniśmy spożywać 4-5 posiłków dziennie, co daje nam średnio 3-4 godzinne odstępy. Oznacza to śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację. Zazwyczaj śniadanie jest spożywane około godziny 7-8, następnie po 3 godzinach, a więc ok. godziny 10-11 spożywamy II śniadanie, potem około godziny 14-15 obiad, po powrocie do domu, około godziny 17 spożywamy podwieczorek i na 2 godziny przed snem, ok. 20 jemy ostatni posiłek – kolację. Dzięki takiemu rozłożeniu posiłków będziemy mieć energię przez cały dzień, pozbędziemy się napadów głodu, unikniemy skoków glukozy, wzdęć i uczucia ciężkości. Uczucie głodu albo ciężkości może też wpływać na nasz nastrój.

Wszystko zależy od definicji posiłku


Osoby, które twierdzą, że spożywają 2 lub 3 posiłki dziennie mogą się mylić. Jeżeli liczymy tylko śniadanie, obiad i kolację mamy 3 posiłki, ale banan i garść orzechów to również posiłek, tak samo jak smoothie, baton albo kawałek ciasta. Drugie śniadanie albo podwieczorek mogą mieć 200-300 kalorii. Często trzeba po prostu przestawić swoje myślenie. Wtedy nauczenie się regularnego spożywania posiłków nie będzie już problemem.

Częstą wymówką jest brak czasu. Musimy pamiętać, że dieta jest elastyczna i zależy od nas. Wiesz, że w godzinie posiłku będziesz miał spotkanie albo będziesz stał w korku? Nic się nie stanie, jeżeli zjesz obiad godzinę wcześniej albo później. Nic się też nie stanie, jeżeli nie zjesz jednego posiłku w ciągu dnia, ponieważ będziesz się czuł wyjątkowo najedzony albo nie znajdziesz czasu i oddasz pudełko współpracownikowi. Wiele posiłków, które otrzymasz, nadają się też do zjedzenia w drodze – koktajkl, muffinka lub kanapka nie wymagają przerwy w pracy.

Zdrowa dieta od https://bedietcatering.pl/bydgoszcz/ zakłada spożycie 4 albo 5 posiłków dziennie i na taką ilość pudełek powinieneś się zdecydować. Może lubisz sam robić śniadania albo świeże koktajle do pracy i wystarczą Ci 4 posiłki. Może jesteś często głodny i chcesz ich więcej. Jeżeli wydaje Ci się, że będziesz miał problem z tak częstym jedzeniem – spróbuj. Może zauważysz, że przy regularnych posiłkach lepiej się czujesz i masz więcej energii. Na pewno możesz spodziewać się przyspieszonego metabolizmu, co zauważysz na swojej wadze. Wytrenujesz też swój organizm na przyszłość – po jakimś czasie ciało samo będzie się domagało posiłku co kilka godzin. 
 
A Ty ile posiłków dziennie spożywasz?

5 komentarzy

 1. Zawsze miałam ochotę spróbować diety pudełkowej :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mój znajomy korzysta z podobnej diety i jest bardzo zadowolony.

  www.natalia-i-jej-świat.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. U mnie najlepiej sprawdzają się 4 posiłki albo 5 małych :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja jem trzy większe posiłki i dwie przekąski :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Licząc takie małe podjadanie pewnie z 5 posiłków by się uzbierało :D Dieta pudełkowa od dawna mnie kusi, ale póki co jeszcze sie nie zdecydowałam

  OdpowiedzUsuń

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...