czwartek, 17 grudnia 2015

Kartki świąteczne 2015 - DIY

Od dwóch lat robię kartki na Święta własnoręcznie i bardzo mi się to spodobało, dlatego w tym roku również pokusiłam się o przygotowanie tego typu kartek. Ostatnio spotykając się z ciocią dowiedziałam się, że zbiera kartki ode mnie i stawia je pod choinką - zrobiło mi się bardzo miło, bo moja praca została doceniona. W tym roku nie mogę jej zawieść i to było dziś moją motywacją podczas wykonywania kartek. Najpierw nie szło mi za specjalnie, ale potem naszła mnie wena i tak oto powstały te karteczki:

Zrobiłam razem 4 kartki i każda ma już swojego adresata. Najmniej podoba mi się ostatnia kartka, która wykonana przeze mnie została jako pierwsza. Wtedy nie miałam jeszcze natchnienia. Na szczęście z czasem przyszło i takim oto sposobem z moich rąk powstały te karteczki. Pierwsze 3 bardzo wpisują się w mój gust, jednak biorąc pod uwagę moje tegoroczne zamiłowanie do reniferów, najbardziej podoba mi się właśnie kartka pierwsza. Jak widzicie, wykonanie takich kartek nie jest trudne Wystarczy wycinanka - różna, bo zwykła i brokatowa, taśma dwustronna płaska i piankowa oraz trochę wyobraźni. Czego nie mogłam wyciąć, to dorysowałam - mowa oczywiście o rogach renifera. Polecam Wam przygotowanie takich kartek własnoręcznie, bo to świetna zabawa.

Która z kartek podoba się Wam najbardziej? Czy w Waszych rodzinach jest jeszcze tradycja ich wysyłania? Robicie je sami czy kupujecie gotowe? 

Wczoraj naszło mnie na rozmyślanie. Mój samochód zepsuł się na tyle, że trzeba było go holować do najbliższego mechanika. Nie jest to przyjemne uczucie, myślałam, że serce mi wyskoczy, kiedy samochód szarpał przy naciąganiu linki. Strasznie ciężko holować, gdy na drodze tak ślisko, ale jakoś się udało. Czasem rozmyślam nad kupnem nowego samochodu. Przeglądałam już stronę http://autakrajowe.com.pl/ i nawet znalazłam kilka fajnych autek. Mój tata jest jednak sceptycznie nastawiony do pozbywania się tego samochodu, ponieważ jest z nami od początku swojego istnienia i znamy go najlepiej, a co za tym idzie, wiemy w jakim jest stanie i na co go jeszcze stać. A może Mikołaj mnie wysłucha i przyjedzie do mnie nową furą?

25 komentarzy

 1. Śliczne kartki :-)
  Masz talent dziewczyno :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja też lubię robić takie kartki, a tym bardziej że wiem jak one bardzo cieszą moich bliskich :)

  OdpowiedzUsuń
 3. o jej jakie piękne kartki!!! masz talent :-) chciałabym umieć robić takie kartki

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale śliczne<
  Ta pierwszą żebym zobaczyła gdzieś w sklepie z pewnością trafiłaby w moje łapki.:d

  OdpowiedzUsuń
 5. Stworzyłaś śliczności :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kartka z bucikami elfa jest przepiękna!

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękne są :)
  Wszystkie ładne ...

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie robię świątecznych kartek, ale za to uwielbiam tworzyć ozdoby na choinkę :)

  OdpowiedzUsuń
 9. PIERWSZA pozycja podoba mi się najbardziej :) Sama chciałabym taką dostać :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Piękne kartki :) Masz wyobraźnię :)

  OdpowiedzUsuń
 11. śliczne te trójwymiarowe :)

  OdpowiedzUsuń
 12. uwielbiam własnoręczne kartki! nie mają porównania z kupnymi. Jednak sama talentu nie mam ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. świetne kartki, ostatnio zrobiłam podobną do tej pierwszej. :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Śliczne. kiedyś tez robiłam, teraz mi brakuje na to czasu niestety.

  OdpowiedzUsuń
 15. Najbardziej podoba mi się kartka druga. U nas nadal jest tradycja wysyłania kartek pocztą, jednak nie wykonujemy ich samodzielnie :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Anonimowy10:22:00

  Bardzo ładne karteczki :) wszystkie mi się podobają

  OdpowiedzUsuń
 17. Piękne karteczki !! My już w tym roku wysłaliśmy do najbliższych , szkoda że tak mało ludzi korzysta z tego typu formy składania życzeń;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety życzenia na papierze zostały wyparte przez sms :( Przykre to trochę :(

   Usuń

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...