wtorek, 3 kwietnia 2018

Nieruchomości i procesy budowlane

Wiele młodych małżeństw decyduje się na kupno mieszkania bądź budowę domu. Już niebawem ja również rozpoczynam wspólnie z narzeczonym taką inwestycję. Niestety same chęci nie wystarczą. By doszło do budowy domu, trzeba załatwić mnóstwo papierologii i pozwoleń i uzgodnień, co nie ukrywam, jest żmudną i ciężką przeprawą. Prawo budowlane i jego znajomość to elementy kluczowe w procesie realizacji każdej inwestycji. Równie ważne pozostają umowy, będące gwarancją terminowej i rzetelnej realizacji prac, jakie inwestor zawiera z poszczególnymi wykonawcami.Dobry adwokat lub radca prawny to niezmiernie istotny czynnik w całym procesie realizacji inwestycji i zakupu nieruchomości. Prawo budowlane, znajomość konkretnych jego zapisów, a tym samym zdolność formułowania sugestii, bywają kluczowe dla powodzenia całości przedsięwzięcia. Kancelaria Prawna Nieruchomości & Proces Budowlany w Warszawie dybka.com.pl specjalizuje się w zakresie prawa budowlanego, obsługi prawnej budowlanych procesów inwestycyjnych, a w szczególności uzyskiwaniu decyzji administracyjnych oraz nadzorze nad wykonywaniem umów o roboty budowlane. Prawo budowlane nakłada na inwestora wiele obostrzeń i warunków, koniecznych do spełnienia. Prawnicy stosując się do norm, jakie stawia prawo budowlane, podejmuje się zadań, jakimi jest między innymi konieczność weryfikowania i załatwiania dokumentacji planistycznej i budowlanej, a także przygotowywanie i negocjowanie umów z wykonawcami. Kancelaria Nieruchomości & Proces budowlany specjalizuje się w prawie nieruchomości, prowadzi w imieniu swoich klientów obsługę prawną inwestycji o różnym charakterze oraz skali – od małych przedsięwzięć aż po rozbudowane projekty. Sprawdź, jak wiele może dla Ciebie zrobić radca prawny nieruchomości.
 
 
Skuteczny prawnik budowlany pozwoli Ci przebrnąć przez gąszcz przepisów, jakie niesie ze sobą prawo budowlane. Zapewni kompleksowe wsparcie inwestorów, wykonawców, podwykonawców, projektantów oraz inżynierów branżowych na każdym etapie budowy, od fazy przygotowania i projektowania, aż po odbiór gotowego obiektu. Działania tej kancelarii wyróżnia skuteczność proponowanych rozwiązań oraz dbałość o finanse. Usługi to przede wszystkim wysoka jakość, będąca wynikiem doskonałej znajomości specyfiki procesu budowlanego, wzajemnych relacji zachodzących między jego uczestnikami i związanych z nimi różnic oczekiwań i stanowisk pomiędzy inwestorem, wykonawcą i podwykonawcami oraz projektantem. Skorzystaj z pomocy radców prawnych. Pomogą Ci oni rozwiązać problemy.

38 komentarzy

 1. Pamietam jak zaczynalismy budowe domu. Mama chodzila od jednego urzedu do drugiego, bo tyle bylo zalatwiania. Ale wtedy nie myslelismy o profesjonalnej pomocy i kazdy, nawet najmniejszy szczegół czy pozwolenie zalatwila osobiscie mama.

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj tak, przepisy potrafią być tak zawiłe i skomplikowane, że czasami samemu ciężko przez to wszystko przebrnąć :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Heh... Coś wiemy o dobrych adwokatach - ale nie w odniesieniu do nieruchomości ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. wiem, że decyzja o rozpoczęciu budowy jest poważna i sam proces budowania domu może być stresujący i nieść za sobą różne nieprzyjemności bo przecież nie każdy się na tym sna i nie zawsze niestety trafiamy na wykwalifikowanych fachowców. nieznajomość prawa szkodzi.

  OdpowiedzUsuń
 5. Planuje budowę swoich czterech ścian i być może skorzystam z takiej kancelarii i wiedzy jej pracowników

  OdpowiedzUsuń
 6. Oj tak jak sama się przeprowadzałam to rodzice mieli mnóstwo papierkowej roboty :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Oj dobrze mieć pod ręką osobę która zna się na przepisach i przeprowadzi nas przez tą całą biurokrację.

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo przydatny artykuł Kochana !. My kupiliśmy dom:)

  OdpowiedzUsuń
 9. U mnie narazie brak planów na budowę :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Jeśli będę kiedyś budować dom to na pewno sięgnę po pomoc takiego radcy budowlanego :)

  Sakurakotoo ❀ ❀ ❀

  OdpowiedzUsuń
 11. pomoc profesjonalisty jest nie do przecenienia, sameu ciężko cos załatwić i łatwo przeoczyć

  OdpowiedzUsuń
 12. W takim gąszczu przepisów zawsze warto skorzystać z pomocy prawnika :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja chciała bym kupić gotowe mieszkanie :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Budowa domu mi nie w głowie ale zapewne przydatne informacje

  OdpowiedzUsuń
 15. Oj mamy budowę domu za sobą, jest sporo załatwiania, warto skorzystać z profesjonalnej pomocy.

  OdpowiedzUsuń
 16. Nawet nie wiedziałam, że jest ktoś taki jak prawnik budowlany :D Zdawałoby się oczywiste, a jednak :) Dobrze wiedzieć! :)

  OdpowiedzUsuń
 17. my własnie kupilismy świeże mieszkanie. Jest pierwsze i jest nasze. Nie miało wczesniej innych właścicieli :)

  OdpowiedzUsuń
 18. ja mam to szczęście że mieszkam w domu rodzinnym, i czeka mnie "jedynie" wyszykowanie poddasza :D

  OdpowiedzUsuń
 19. Ja na razie nic nie planuję budować. Ale może kiedyś przyda mi się taka pomoc :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Nie miałam pojęcia że są tacy prawnicy budowlani. Jak będę planować budowę domu, to warto się z kimś takim skonsultować.

  OdpowiedzUsuń
 21. I ja nie wiedziałam, że są odpowiedzialni od tego prawnicy. Jednak dużo rzeczy się dowiaduję z Twojego bloga :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Radca prawny to doskonały pomocnik, wiele wnosi informacji i pomocy

  OdpowiedzUsuń
 23. W dzisiejszych czasach ciężko jest o dobrego prawnika w każdej dziedzinie.

  OdpowiedzUsuń
 24. Budowa domu to ogrom pracy, a papierkowe sprawy tylko mogą uprzykrzać cały proces. Często problemy pojawiają się nie wiadomo skąd, w takich sytuacjach najlepiej od razu skierować się po pomoc do osób wykształconych w tym fachu. Czasem się wydaje, że można załatwić coś na własną rękę, a później okazuje się że trwa to długo i nawet jeśli faktycznie załatwimy sprawę samodzielnie to straconego czasu i nerwów nikt nam nie wróci. Sporządzanie umów to podstawa, ale też warto wiedzieć co w takiej umowie umieścić, żeby była korzystna przede wszystkim dla nas przy budowie domu czy też innego budynku np. pod działalność gospodarczą. Właśnie wtedy pomoc radców prawnych bywa potrzebna i według mnie warto korzystać z takich usług :)

  OdpowiedzUsuń
 25. Kochane przepisy, urzędy itp. Żeby coś załatwić trzeba się sporo namęczyć, dlatego warto wcześniej wiedzieć i dopytać się szczegółów, jak to wygląda.

  OdpowiedzUsuń
 26. No niestety tej papierkowej roboty to jest mnóstwo, coś o tym wiem :)

  OdpowiedzUsuń
 27. Jeszcze nie planuję ale kto wie co przyniesie przyszłość :)

  OdpowiedzUsuń
 28. Póki co nie mam w planach budowy ale na przyszłość będę wiedzieć

  OdpowiedzUsuń
 29. Pamiętam jak sama przechodziłam przez to wszystko. Papierkowa robota jest żmudna ale da się przejść 😊

  OdpowiedzUsuń
 30. Zawsze warto korzystać z porady i pomocy specjalistów :) Ich wiedza i doświadczenie mogą okazać się nieocenione.

  OdpowiedzUsuń
 31. Na pewno w najbliższym czasie nie planujemy budowy domu, ale zapamiętam na przyszłość:)

  OdpowiedzUsuń
 32. Ja się cieszę, że my mamy już budowę za sobą :)

  OdpowiedzUsuń
 33. Budowanie domu nie takie łatwe jak się wydaje, "papierologia" potrafi dobić człowieka ;/ Sama wiem coś n ten temat.

  OdpowiedzUsuń
 34. Najważniejsze żeby mieć właśnie taką osobę, która pomoże i doradzi. Bo jak wiemy samemu łatwo coś zrobić źle :) Ja jeszcze to wszystko mam przed sobą :)

  OdpowiedzUsuń
 35. taka pomoc przy kupnie mieszkania czy budowie domu, a zwłaszcza budowie domu jest według mnie niezbędna :) nie tylko wszystko zostanie załatwione w profesjonalny sposób i będziemy mieć pewność inwestycji, ale też nie będziemy się niepotrzebnie zamartwiać czy aby na pewno się coś dobrze zrobiło, czy wszystko się zgadza.. póki co nie planuję budowy domu, ani kupna mieszkania, ale w przyszłości chcielibyśmy z chłopakiem mieć kąt, który w pełni będzie nasz :)

  OdpowiedzUsuń
 36. Mam nadzieję, że kiedyś będę mieć możliwość przekonać się o tym ile trudności, ale i przyjemności niesie za sobą budowa wspólnego domu.

  OdpowiedzUsuń
 37. Ja się cieszę że te sprawy nas ominęły. Mieszkamy w domu moich teściów i mimo to że dach mamy jeden, to domy są dwa. Zadbałam aby nasza prywatność nie była naruszana

  OdpowiedzUsuń
 38. Niestety, ale nie tylko przy budowie domu czy wynajęciu mieszkania trzeba załatwić mnóstwo formalności. W obecnych czasach bez dokumentów niewiele można zdziałać.

  OdpowiedzUsuń

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...