wtorek, 25 sierpnia 2020

Lakiery hybrydowe - jak je przechowywać

W szafce w łazience, w kosmetyczce, w szufladzie w pokoju, w organizerze, a może w… lodówce? Kwestia tego, gdzie trzymasz swoje lakiery do hybrydy, może wydawać się błaha, a nawet zabawna. To nieprawda! Choć hybryda sama w sobie ma składniki zapobiegające jej wysychaniu czy gęstnieniu, miejsce jej przechowywania znacząco wpływa na żywotność lakieru hybrydowego do paznokci i jego jakość. 

By odpowiedzieć na pytanie, gdzie trzymać hybrydowy lakier do paznokci, warto poznać wytyczne jego producenta. Mimo różnorodności marek lakierów, założenia te są podobne. Przede wszystkim, lakier hybrydowy do paznokci należy przechowywać w chłodnym miejscu, bez dostępu do światła i wilgoci. A gdzie w domu jest zazwyczaj najbardziej wilgotno? W łazience! Dlatego, jeśli trzymasz tam swoje hybrydy, szybciutko je stamtąd zabierz. Gdy w Twoim domu jest wyjątkowo ciepło, na czas największych upałów lakiery możesz przenieść do lodówki. Najlepiej jednak, by hybrydy znajdowały się w miejscach o temperaturze od 10 do 23 stopni Celsjusza. Mimo tego, że lakiery hybrydowe są pakowane w ciemne i szczelne pojemniczki, pamiętaj jednak o ich nieodporności na światło.

Lakier hybrydowy na baczność. Najlepiej w organizerze

Buteleczki z lakierami hybrydowymi powinny być ustawione pionowo, a nie wrzucone byle jak do kosmetyczki. Dlatego warto zaopatrzyć się w organizer z przegródkami. Taki organizer możesz kupić w drogerii lub wykonać sama, wykładając sztywne i płaskie pudełko przegródkami, w które powkładasz swoje lakiery hybrydowe. Staraj się układać lakiery kolorami, co w przyszłości skróci Ci czas poszukiwań odcienia, którym chcesz pokryć płytki swoich paznokci. Przegródki w organizerze mogą być różnej wielkości. Jeśli zmieścisz w jedną kilka lakierów, możesz uporządkować je nie tylko kolorami, ale też rodzajami, np. bazy do hybryd w jednym miejscu, odżywki w innym, a w jeszcze kolejnym – topy. W ten sposób, szykując się na imprezę czy po prostu wyjście ze znajomymi, nie będziesz się denerwować poszukiwaniami określonego produktu.Czego nie lubią lakiery do hybrydy 

Pamiętaj, by po użyciu hybrydy dokładnie zakręcić buteleczkę, bo powietrze przyspiesza proces wysuszania lakieru. Co więcej, nawet malując paznokcie danym lakierem, staraj się, by buteleczka była otwarta jak najkrócej. Natomiast każdorazowo przed użyciem hybrydy dobrze jest wstrząsnąć pojemniczkiem, co zapobiega jej krzepnięciu. Dzięki wstrząsaniu wyrównuje się też kolor lakieru, bo pigment, szczególnie jeśli chodzi o ciemne kolory lakierów, ma tendencję do opadania na dno.

Nie trzeba dodawać, że lakiery hybrydowe, którym upłynął termin ważności, należy wyrzucić. Nie próbuj rozrzedzać ich acetonem – nie uda się.  Kolejna ważna rada – pojemniczek z lakierem trzymaj z dala od lampy UV. Sama przecież wiesz, co dzieje się z hybrydą pod wpływem promieniowania takiej lampy…

Co jeszcze możemy dodać? Cena lakieru hybrydowego wpływa (a przynajmniej powinna wpływać) na jego jakość, ale pamiętajmy, że jakość to nie to samo, co trwałość lakieru hybrydowego. Dla przykładu, lakiery marki Cosmetics Zone mają gwarancję tylko na pół roku, ale to dlatego, że w ich składzie nie ma silnych konserwantów. W tym więc przypadku krótsza trwałość to gwarancja lepszej jakości. Dodajmy jeszcze, że nawet najdroższy, najbezpieczniejszy i najtrwalszy lakier zniszczy się szybciej, jeśli będziesz go stawiać przy kaloryferze czy na półce koło prysznica. Inwestując w najlepsze lakiery hybrydowe do paznokci, zainwestuj też w miejsce, gdzie będzie im najlepiej.

A Ty w jaki sposób przechowujesz swoje lakiery?

5 komentarzy

 1. te paznokcie ze zdjęcia sa przepiękne, teraz wzmocniłam swoje witaminami, nigdy nie były tak mocne więc czas zaczać je malować. mam kilka zwykłych lakierów i hybryd. wszystkie przechowuję bez dostępu światła. zdarzyło mi się, że podczas robienia zdjęć na zewnątrz w słońcu zawartość się zagotowała i nie nadawała do użytku

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja trzymam moje w pudełku schowane w zacienione miejsce, ale dużo mam już naprawdę starych i chyba trzeba by się pozbyć.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja wszystkie swoje lakiery trzymam w pudełkach, na stojąco.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kiedyś robiłam często hybrydy, ale miałam tylko dwa ulubione kolory, których używałam często i trzymała je w kuferku :)

  OdpowiedzUsuń
 5. jakie siczne pazurki, ja teraz maluje zwyklymi lakierami ale mysle zrobic hybrydy :) Buziaczki

  OdpowiedzUsuń

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...