poniedziałek, 17 sierpnia 2020

Pozycjonowanie stron internetowych

Prowadzisz swoją stronę internetową, ale odbiór nie jest zadowalający? Wyświetleń strony jest mało, i wszystko stoi w miejscu? Najlepszą gwarancją powodzenia w tym zakresie jest odpowiednie pozycjonowanie strony, które może przyczynić się do tego, że gdy klient będzie szukał interesującego go artykułu bądź produktu - trafi właśnie do Ciebie. Cały ten proces jest długotrwały i rozłożony w czasie, ale to gra warta świeczki. O czym warto wiedzieć pisząc teksty na swoją stronę internetową? Podzielę się z Wami kilkoma informacjami. Na seo ma wpływ znacznie więcej rzeczy, ale nawet takie "drobiazgi", jak poniższe czynności mogą pozytywnie wpłynąć na Waszą widoczność w wyszukiwarce.


NIE UŻYWAJ ZBYT WIELU SŁÓW KLUCZOWYCH I DOBIERZ JE ODPOWIEDNIO

Dobry artykuł nie powinien być przeładowany słowami bądź frazami kluczowymi. Czasem mniej znaczy więcej. Po pierwsze, czytelnik od razu poczuje, że wszystko jest pisane na siłę, a po drugie roboty działające w wyszukiwarkach mogą uznać taki artykuł za spamowanie. Powtórz słowa kluczowe maksymalnie 3 razy. Słowa muszą być też odpowiednio dobrane. Zastanów się jakie słowa najlepiej opisują Twój artykuł. Im frazy są trudniejsze, tym gorzej wypozycjonować taki tekst.

PISZ TEKSTY DLA ODBIORCÓW A NIE Z NACISKIEM NA LEPSZE WYNIKI

Czasem autorzy tak bardzo skupiają się na tym, by wprowadzać różnego rodzaju słowa kluczowe i frazy, ze zapominają o tym, że tak naprawdę piszą swoje teksty dla ludzi. By użyć po raz kolejny tych samych słów czy fraz zapomina się o odpowiedniej odmianie, przez to cały tekst traci na jakości. Zadbaj o to, by ten tekst faktycznie przyniósł jakąś wartość czytelnikowi.

PODPISUJ ODPOWIEDNIO SWOJE ZDJĘCIA

To tak proste, ale wiele osób (w tym często ja) o tym zapomina. Nazywaj swoje zdjęcia tak, by miało to istotne odbicie dla Twoich tekstów. Jeśli piszesz recenzje kosmetyków, to zamiast dodać zdjęcie podpisane jako DSC_099.jpg podpisz je nazwą recenzowanego kosmetyku, np. tusz-do-rzes-rimmel.jpg. Osoby odwiedzające nie zwracają uwagi na nazwy plików, ale takie podpisy dają wyszukiwarkom więcej informacji o tym, co znajduje się w artykule.

PRZYGOTUJ TEKST RÓWNIEŻ OD STRONY TECHNICZNEJ

Kiedy już ogarniesz wszystko, musisz pamiętać także o dopieszczeniu artykułu pod kątem technicznym. Nie zapominaj o akapitach, wprowadzeniach, a także tytułach czy nagłówkach. Warto dodać do tekstu kilka obrazów czy też pogrubić tekst w odpowiednich miejscach. 

Muszę przyznać, że pozycjonowanie stron, to nie jest moja mocna strona. Jakąś wiedzę na ten temat mam, wiem, co powinnam robić, ale przy braku czasu ciężko jest to wszystko systematycznie wprowadzać w życie, a jak już wcześniej wspomniałam, ta systematyczność odgrywa tu bardzo ważną rolę. Jeżeli tak, jak ja nie macie na to czasu lub czujcie się zagubieni, to możecie skorzystać z pomocy profesjonalistów https://afterweb.pl/pozycjonowanie-stron/. Ta firma zna pozycjonowanie od podszewki.

 Piszecie swoje teksty pod seo? 3 komentarze

  1. Muszę pomyśleć o temacie pozycjonowania :)

    OdpowiedzUsuń
  2. oj znam znam to waznny temat

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja zdecydwanie powinnam zacząć bo hiałabym wypromować swoją Twórczość i działalność :* Buzaczki

    OdpowiedzUsuń

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...