piątek, 25 lutego 2022

Etykiety w organizacji domu

W domu / mieszkaniu, choćby nie wiadomo, jak dużym, nie będzie nam się dobrze mieszkało, jeśli nie zagospodarujemy dobrze całej przestrzeni. Zaczynamy od tego, co widoczne czyli od dobrego umeblowania, ustawienia, rozmieszczenia. Jednak porządek w miejscach niedostępnych na pierwszy rzut oka jest równie istotny. To w szafkach chowamy wszelkie dokumenty, akcesoria i dodatki i jeśli w nich będzie chaos, to bardzo ciężko będzie nam na co dzień funkcjonować. Dobra organizacja jest zatem kluczowym elementem.
 


ETYKIETY

Używam ich, szczególnie w przyprawach. Nic mnie tak nie denerwuje, jak przyprawy w pierwotnych opakowaniach. Kupiłam ładne szklane słoiczki i przykleiłam do nich odpowiednie etykiety z nazwami. Najlepsze są te samoprzylepne https://etykieta.info.pl/etykiety-samoprzylepne/. Przyprawy są zamknięte, więc są dłużej świeże, a w szufladzie jest porządek i przede wszystkim ładnie i estetycznie to wygląda.

SEGREGATORY

Nie wyobrażam sobie trzymania dokumentów luzem w szafkach/szufladach. To ogromny chaos, ale i stres podczas szukania, np. gwarancji do sprzętu, który dokonał żywota. Mam w domu kilka segregatorów i tam mam wszystko poukładane. Jeden zajmują faktury (np. za prąd, telefony, materiały budowlane), w drugim mieszczą się wszystkie faktury za zakupione produkty oraz karty gwarancyjne, a trzeci to taki mix - umowy i ew. wyniki badań (papiery związane ze zdrowiem). Nie zaszkodzi przy tym również użyć etykiet, by to wszystko posegregować.

POJEMNIKI

Idealnie sprawdzą się podczas zagospodarowania spiżarni. Pojemniki na makarony, różne mąki i inne produkty sypkie. Jestem ich wielką fanką. Dzięki nim wokół jest porządek, ale też wszystko wygląda bardzo schludnie. Etykiety i w tym przypadku wydają się świetną opcją. Pomylenie soli z cukrem z tym rozwiązaniem nam nie grozi.Dobra organizacja przestrzeni sprawia więcej możliwości do efektywnego wykorzystania czasu. Zdecydowanie ułatwia nam codzienne funkcjonowanie. Pomaga w osiąganiu celów, które sobie wyznaczyliśmy, ogranicza stres, kiedy nie musimy czegoś ciągle szukać. Pomyślcie ile czasu dziennie zaoszczędzilibyśmy, gdybyśmy nie musieli szukać różnych rzeczy, które w ciągu dnia nam zaginęły.


A jak wyglądają Wasze domy/mieszkania? Są dobrze zorganizowane czy nie przykładacie do tego zbyt dużej uwagi?

1 komentarz

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...