środa, 20 września 2023

Organizacja przestrzeni do nauki dla dziecka

4 września wszystkie dzieci szkolne i przedszkolne ruszyły do swoich placówek. Przed nimi intensywny czas nauki i zabawy. Sam wrzesień, to miesiąc organizacyjny, wdrażający nas i dzieci do kolejnego roku szkolnego. Warto zadbać o to, by dzieci miały prawidłowe warunki rozwojowe. Sprzyjać temu może wiele czynników. Jednym z nich jest dobrze zorganizowana przestrzeń do nauki i wypoczynku. Pomóc w tym może strona cezasglob.pl. Znajdziecie tam wiele pomocy naukowych oraz mebli i dodatków dla swoich pociech.

1. WYGODNY KĄCIK DO NAUKI

Każdy uczeń powinien mieć miejsce, w którym może się uczyć. Odpowiednie warunki są do tego niezbędne. Biurko i wygodne ergonomiczne krzesło, to podstawa. Te elementy dobrze dopasowane na pewno pozytywnie wpłyną na wygodną pracę oraz postawę dziecka w przyszłości. 

2. POMOCE NAUKOWE

Od kiedy chodziłam do szkoły minęło już naprawdę wiele lat. Mimo to w samej szkole niewiele się zmieniło. Może są dostępne ciekawsze formy przekazywania wiedzy, nauczyciela mają więcej możliwości technologicznych, ale... Materiał pozostaje ten sam. A jak wiecie, jest tego za dużo. Nauczyciele pędzą z materiałem, żeby się wyrobić i wystarczy opuścić kilka lekcji, by mieć duże "tyły". Warto wtedy zaopatrzyć się w różne pomoce do poszczególnych przedmiotów. 

3. VISION BOARD 

A teraz trochę przyjemności. Vision Board, to nic innego, jak kreatywny kolaż, który jest odzwierciedleniem naszych marzeń i pragnień. Na tablicę z naszymi marzeniami powinniśmy patrzeć codziennie, by ukierunkować swoje myśli na te wyznaczone cele i dążyć do ich realizacji. Tworzenie takiej tablicy to też danie upustu swojej wyobraźni, bo dekoruje się je na przeróżne sposoby. Kolaż można zrobić np. w Canvie i wydrukować, ale fajniejszym pomysłem jest dla mnie stworzenie tablicy z prawdziwego zdarzenia. Można do tego wykorzystać np. tablicę korkową, którą znajdziecie na Cezas Glob i przypinać swoje marzenia dekoracyjnymi pinezkami, a całość ozdobić kwiatkami czy innymi dekorami. 

1 komentarz

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...