środa, 20 września 2023

Segregacja i wywóz odpadów

*Artykuł sponsorowany / Największymi niszczycielami naszej planety jesteśmy my - ludzie. Mieszkam na Mazurach, dookoła pełno lasów i małych wsi. Czasem, gdy idę na grzyby i widzę, jak ludzie robią z tych miejsc śmietniki, to boli mnie serce. Na szczęście nasza świadomość dotycząca dbania o Ziemię i o jej zasoby jest coraz większa. Wielu ludzi zmienia swoje nawyki - korzysta z eko-toreb, oszczędza wodę i segreguje śmieci. Sposobów na dbanie o planetę jest zdecydowanie więcej, ale skupmy się na moment na segregacji. 


ZASADY SEGREGACJI ŚMIECI - CZTERY WAŻNE KOLORY

  • kosz żółty - służy do segregacji plastików i metali. Należy wrzucać do niego odkręcone i zgniecione butelki plastikowe, nakrętki (choć lepszą opcją jest przekazanie ich na cele dobroczynne), wszelkie plastikowe opakowania po produktach spożywczych, kartony po sokach i mleku (wiele osób myśli, że należy wrzucać je do kosza przeznaczonego na papiery, jednak nic bardziej mylnego), plastikowe worki, opakowania po kosmetykach, aluminiowe puszki i folie, metale kolorowe, a także zakrętki i kapsle;
  • kosz zielony - przeznaczony jest do segregacji szkła. Należy wrzucać do niego wszelkiego rodzaju butelki i słoiki (w tym także butelki po alkoholu czy oliwach), szklane opakowania po kosmetykach. 
  • kosz niebieski -  służy do segregacji papieru. Należy wrzucać do niego opakowania z papieru, kartonu czy tektury falistej, do tego katalogi, gazety, ulotni, czasopisma, zadrukowane kartki, zeszyty, ksiązki oraz torby.
  • kosz brązowy - kosz ten dedykowany jest odpadom biodegradowalnym. W ich skład wchodzą odpadki warzywne i owocowe (w tym obierki), gałęzie, liście, skoszoną trawę, kwiaty, resztki jedzenia czy korę drzew i trociny.
WYWÓZ, ODBIÓR I TRANSPORT TOWARÓW

Są jednak odpady, z którymi nie wiadomo, co zrobić, bo nie pasują do żadnej z wyżej wymienionych kategorii, albo z jakichś powodów, nie można ich tam wyrzucić. Są to zazwyczaj odpady budowlane, jak i nietypowe "firmowe", czyli takie, które powstały na skutek działania jakiejś działalności. Będąc świadomymi mieszkańcami Ziemi, nie ma mowy na wyrzucenie ich gdziekolwiek. Ale dylemat pozostaje - co z nimi zrobić? Śpieszę z odpowiedzią. Należy zgłosić się do firmy, która się w tym specjalizuje. A jest nią PANDA WYWÓZKI. Jeśli robisz remont i zostało Ci sporo gruzu, masz meble, które nadają się już tylko do wyrzucenia czy stare dywany, które przeszkadzają i mieszkasz na terenie Wrocławia, to firma z pewnością będzie mogła Ci pomóc. Firma opiera swoje działanie o aktualnie obowiązujące przepisy, co daje pewność, że dalsza droga odpadów będzie legalna. Każdy odbiór odpadów potwierdzony jest odpowiednią dokumentacją. 

Panda Wywózki jest firmą elastyczną, gwarantuje odbiór towarów z każdego miejsca. W ofercie znajduje się również uprzątnięcie pomieszczeń, np. piwnic, mieszkań czy biur. A to i tak nie wszystko. Oprócz wywozu odpadów oferta obejmuje również rozbiórkę altan czy szklarni. Dodatkowo likwidacją dzikich wysypisk czy wywozem śmieci z działek. Decydując się na skorzystanie z usług tej firmy masz gwarancję szybkiego i bezpiecznego wywozu i utylizacji odpadów. 

2 komentarze

  1. u mnie w domu mamy nawet specjalny stojak na worki, aby zawsze segregować śmieci, ale to ile śmieci widzi się w lasach, a nawet przy ulicach jest przerażające :/

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja to mam wrażenie, że wszystko i tak trafia w jedno miejsce. Pozdrawiam Scrapjournal

    OdpowiedzUsuń

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...