środa, 12 stycznia 2022

Pomysły na prezenty na roczek

Sytuacja, w której muszę kupić prezent dla dziecka jest dla mnie zawsze kłopotliwa. Chciałabym kupić coś fajnego, by dziecku się to spodobało/przydało, ale... Nie mam w rodzinie zbyt wielu dzieci, więc i doświadczenie w tym temacie jest niewielkie. Na szczęście coraz więcej sklepów tworzy kategorie produktów, które mogą nam to zadanie ułatwić. Dziś kilka pomysłów na prezent na roczek. Nie jestem raczej zwolenniczką kurzołapaczy - od jakiegoś czasu podchodzę do tematu prezentów bardzo praktycznie.

ALBUM NA ZDJĘCIA

W dzisiejszych czasach rodzice mają telefony wypełnione po brzegi zdjęciami swoich pociech. Uwieczniają tam piękne chwile, ale i te bardziej codzienne. Mimo tego, ja zawsze byłam zwolenniczką wywoływania zdjęć. Sprzęty elektroniczne potrafią zawieść - warto mieć więc wszystkie wspomnienia też w takiej formie. Album na zdjęcia dziecka będzie fajnym prezentem, ale i piękną pamiątką.

PODUSZKA

Dzieci w tym wieku na pewno nie śpią na tego typu poduszkach, ale to nie przeszkadza, by mieć ją w łóżeczku, by chociażby się o nią oprzeć lub usiąść na niej na podłodze. Może być też po prostu dekoracją - wygląda uroczo.

ŚWINKA - SKARBONKA

Wiele osób ma problemy z wyborem prezentów dla dzieci i ostatecznie kończy się na tym, że wręczają kopertę. Fajna alternatywą byłaby skarbonka z jakimś "grosikiem" w środku. Skarbonkę można będzie rozbić w późniejszych miesiącach/latach i kupić to, czego dziecko potrzebuje lub o czym marzy. 

BAŚNIE

Każdy świadomy rodzic wie, jaka wielka moc płynie w czytaniu dzieciom od najmłodszych lat. Czytanie książek rozbudza w dzieciach ciekawość, a także wzbogaca zasób słownictwa w późniejszych latach. Krótko mówiąc czytanie stymuluje bierny oraz czynny rozwój dziecka, dlatego piękna książeczka baśniami będzie wspaniałym prezentem.

A Wy co kupilibyście wybierając się na roczek?

2 komentarze

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...