czwartek, 9 lutego 2023

Zdrowotne działanie ziół - arjuna

Mówi się, że problemy z krążeniem krwi są jedną z najczęściej występujących u ludzi dolegliwości. Kiedyś przypisywało się ją jedynie osobom starszym, jednak coraz częściej zauważa się je u osób młodych. Co jest tego powodem? Zdecydowanie siedzący tryb życia. Wiele ludzi wykonuje siedzącą pracę, po czym wraca do domu również na siedząco. Po pracy - siadamy, bo chcemy trochę odpocząć. Dzieci od najmłodszych lat siedzą z nosami w telefonach, zamiast spędzać czas na świeżym powietrzu. To wszystko ma swoje konsekwencje w przyszłości. Słynne przysłowie mówi, że lepiej zapobiegać niż leczyć. I tu z pomocą przychodzi ajurweda, starohinduska medycyna naturalna, której głównym celem jest dążenie do uzyskania pełnej harmonii między ciałem, a umysłem. Tajemnica jej skuteczności kryje się w stosowaniu naturalnych środków korzystnie wpływających na organizm. Zioła poprawiające krążenie wywodzące się ze wschodu skutecznie wpłyną na pracę Twojego serca.

Źródło: unsplash

Zioła na poprawę krążenia krwi są cenione już od setek lat. Za ich drogocennym działaniem stoją  związki z grupy flawonoidów oraz antocyjanów. Ich zaletą jest wzmacnianie ścian naczyń krwionośnych oraz zmniejszanie ciśnienia krwi. Ziołolecznictwo teraz ponownie wraca do łask, a to dlatego, że mamy coraz większą świadomość na temat skuteczności skarbów, jakie oferuje nam natura.  Jak pewnie wiesz tabletki, w których zamknięte jest mnóstwo substancji chemicznych obciążają Twoją wątrobę. A przecież rozwiązanie nie tkwi w zapobieganiu jednemu schorzeniu, a rozwijaniu drugiego. Dlatego odpowiednio dobrane zioła to Twoja szansa na pełnię zdrowia bez zbędnego obciążania innych narządów.

Najpopularniejszym ziołem mającym zbawienny wpływ na pracę serca i układ krążenia jest Arjuna zwana Migdałecznikiem arjuna. Przez praktyków filozofii ajurwedyjskiej, arjuna jest nazywana ziołem na serce. W czym tkwi sekret tej rośliny? Jest źródłem Co-enzymu Q-10, dzięki czemu nie tylko skutecznie wzmacnia serce ale również stanowi barierę ochronną przed rozwojem choroby wieńcowej. Jej drogocenne działanie zostało zamknięte w tabletkach Jiva Arjuna. Jest to najskuteczniejsze zioło stosowane w walce z chorobami układu krążenia. Twoje serce zasługuje na dobre traktowanie.

Lubicie wspomagać się ziołami?

3 komentarze

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...